Strana 1 z 1

zmena adresy

Posted: 18.10.2018, 9:35
autor MichalKK
dobry den. prosim o radu akym sposobom mam zmenit adresu na LV. Z dovodu predaja bytu budem odhlasovávat trvaly pobyt v SR, ale stále vlastním garazove stanie v ramci bytoveho domu v SR. K trvalému pobytu som prihlaseny po novom v Českej republike. Na aku adresu mam zmenit adresu v LV garážového statia a akym sposobom?
dakujem

Re: zmena adresy

Posted: 18.10.2018, 12:30
autor lukas
Napíšete žiadosť o zmenu adresu, uvediete pôvodnú a novú v českej republike. K žiadosti pripojíte doklad preukazujúci zmeny v žiadosti, malo by sa jednať o potvrzení o pobytu.

Re: zmena adresy

Posted: 18.10.2018, 13:59
autor michalkk
ďakujem

Re: zmena adresy

Posted: 19.10.2018, 9:10
autor trillan
Dobrý deň.

Len by som v danom prípade upozornil, že pri prevádzaní nehnuteľnosti je podľa novely okrem iného už aj povinnosť uvádzať okrem miesto trvalého pobytu aj adresu na doručovanie v tuzemsku (v SR), ak je odlišná od miesta trvalého pobytu a zároveň už je aj povinnosť uvádzať údaj o štátnej príslušnosti (viac §24 a § 25 KZ alebo elektronické služby zverejnené na stránke UGKK SR) - berte to ako osvetu :)

PS (pre administrátora): možno by bolo vhodné zamyslieť sa nad aktualizáciou už platnej legislatívy a vykonávacích vyhlášok na tejto stránke, príp. aspoň na to upozorniť...