vydanie kúpnej zmluvy

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Aleška

vydanie kúpnej zmluvy

Post by Aleška »

Dobry deň, asi v roku 1938 môj stary otec spolu aj s inými kupujúcimi kúpili les. Ja ako dedička mám na LV zapísaný titul nadobudnutia dedičske konanie. Chcela by som získať tú kúpnopredajnú zmluvu z roku 1938. Môže sa táto zmluva nachádzať na katastri alebo na súde? platí sa nejaký správny poplatok ? Môžem požiadať o kopiu KZ písomne? Ako zistím číslo kúpnej zmluvy?
Vdaka
trillan

Re: vydanie kúpnej zmluvy

Post by trillan »

Dobrý deň.

Zmluvu môžete získať najskôr na príslušnom katastrálnom odbore (ak ju tam nemajú, skúsil by som ešte príslušný okresný súd, resp. štátny archív).
Suma bude určená od veľkosti zmluvy (napr. na katastri je to 2 eurá za stranu).
Žiadosť môžete podať osobne, písomne alebo elektronicky formou webového sídla príslušného úradu (nie obyčajným e-mailom). Musí však obsahovať všetky údaje, o ktoré príslušný kataster žiadate, resp. budete vyzvaná na ich doplnenie.
Číslo kúpnej zmluvy získate najjednoduchšie vybratím príslušnej pozemkovej vložky (priamo na katastri za 8 euro, tu však musíte vedieť číslo pkn. vložky, resp. čísla pôvodných pozemkov, ktoré nemusia byť zhodné s údajmi evidovanými v súčasnosti v LV, s daným problémom Vám môže pomôcť aj Vaše osvedčenie o dedičstve.), kde bude uvedená aj registračná značka príslušnej kúpnej zmluvy (vo forme. č.d. XXX/1938).
Ak sa v tom nevyznáte odporúčam ísť osobne ne príslušný katastrálny odbor (podla katastrálneho územia kde sa nachádzajú pozemky) a tam Vám určite ochotne pomôžu za Vaším problémom, alebo sa obrátiť na osobu, ktorá sa danými problémami zaoberá.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests