Riešenie hraníc pozemku

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Renata
Posts: 1
Joined: 12.11.2018, 7:29
Contact:

Riešenie hraníc pozemku

Post by Renata »

Dobrý deň, skúsim troška popísať moju situáciu, možno mi budete vedieť niekto poradiť.
Susedia si dali vymerať hranice pozemku. Vymeral im geodet, ktorého tým poverili, pravdaže bez nášho vedomia. Nedali nám vedieť ani výsledky merania.
Podľa mojich informácií o tomto treba oboznámiť susedov. Bez nášho vedomia si dali zakresliť nové hranice do katastra.
Minulý týždeň nás volali ako susedov na dohodnutú hodinu. Na mieste sme sa dozvedeli, že susedov geodet vytýčil hranice. Bolo to bez našej účasti ako susedov.
Keď sme prišli k hranici pozemku vytýčovacie kolíky už boli v zemi. Keď som si pýtala vytýčovací protokol (priamo od ich geodeta), bolo mi povedané, že ho vôbec nemajú a ani nepotrebujú.
My sme si dali tiež vymerať hranice pozemku nami prevereným geodetom.
Upozornili sme susedovho geodeta, že sme si volali geodeta aj my a že je to v štádiu riešenia. Napriek tomuto upozorneniu kolíky nechali v zemi a susedia začali stavať plot, ktorý je momentálne skoro postavený.
Na základe ich merania nám bez nášho vedomia zobrali 70cm z našej záhrady.
Dá sa s tým niečo robiť, poprípade na koho sa obrátiť.
Ďakujem vopred za rady, či ochotu.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Riešenie hraníc pozemku

Post by lukas »

geodeti pre svoju prácu používajú údaje katastra. Čiže každý geodet by mal zamerať takú istú hranicu v limitoch dovolenej odchýlky.
Pokiaľ máte odchýlku 70 cm, pravdepodobne doterajšia hranica nebola predtým vytýčená geodetom a až teraz ju geodet vytýčil podľa údajov katastra. Keď sa na to pozriete z pohľadu Vášho suseda, ten sa môže cítiť rovnako ako Vy, pretože doteraz ste užívali časť jeho pozemku.
trillan

Re: Riešenie hraníc pozemku

Post by trillan »

Škoda, že ste neuviedli, čo v teréne zistil Váš geodet (a za účasti koho). Vyjadrenie "v štádiu riešenia" je veľmi diplomatické :D.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 39 guests