Problem pri platení dane za pozemok

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
richard2
Posts: 4
Joined: 20.4.2016, 17:28
Contact:

Problem pri platení dane za pozemok

Post by richard2 »

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako postupovať.

Geodetovi som dal vyhotoviť plán na vyňatie pozemku pod stavbu, lebo som minulý rok riešil stavebné povolenie a začal som stavať rodinný dom.
Teraz som bol na stavebnom úrade a chcú mi vyrúbiť daň ako na zastavanú plochu z celého pozemku ako bol ešte pred rozdelením v tom GP. Je možné, že som nejako zle postupoval?

Geodet mi vyhotovil plán a povedal mi aby som šiel s tým plánom a so žiadosťou o súhlasné stanovisko na pozemkový úrad, ten my po mesiaci vydal súhlasné stanovisko na oddelenie cca 300m2 pôdy z tej pôvodnej celej parcely a do bodov nižšie ešte poznamenal, že zmena druhu pozemku je možná až po porealizačnom zameraní stavby.

S tým rozhodnutím som šiel na mestský úrad, no oni teraz počítajú s vyrúbením dane aj na tej parcele s prvotným podlomením, lebo vtedy keď som bol na pozemkovom úrade ešte nebol ten nový plán na oddelenie zapísaný.

Nestala sa tam niekde nejaká chyba? Nemal som ísť na ten pozemkový až po zapísaní toho plánu? Ale geodet mi tvrdil, že si mám pred jeho zápisom ešte vybaviť to súhlasné stanovisko a doložiť ho pri zápise.

Čo mám teraz robiť aby som neplatil daň ako zo zastavanej plochy z celej parcely? Pôvodne tam totiž bola rola a oni to chcú zmeniť na zastavanú plochu, ja tomu už nerozumiem. Ja chcem platiť za zastavanú plochu len za tú časť ktorú som si dal vymerať a zapísať do katastra.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests