úradné overenie geometrického plánu

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
joko

úradné overenie geometrického plánu

Post autor joko » 9.8.2019, 13:26

Je prekážkou úradného overenia geometrického plánu vkladová listina na pozemku, ktorý je predmetom geom. plánu. Pričom sa jedná o geom. plán na zriadenie vecného bremena (inžinierka sieť-vodovod). Ďakujem

trillan

Re: úradné overenie geometrického plánu

Post autor trillan » 19.8.2019, 9:54

Dobrý deň.

Na otázku sa jednoznačne nedá odpovedať, je potrebné najprv preskúmať vkladovú listinu a v závislosti od toho, či táto listina bude ovplyvňovať samotné úradne overenie (napr. zmena hranice a pod.) je potrebné rozhodnúť či je možné takýto GP úradne overiť.

Takýto postup sa rešpektuje z dôvodu, aby predmetný GP bol následne po zápise vkladovej listiny zapísateľný do operátu katastra a objednávateľ si nemusel dať vyhotovovať nový GP (samotný GP sa aj tak nezapíše skôr ako predchádzajúca listina).

Samozrejme, ak navrhovateľ žiada napriek uvedenému aj o úradne overenie skôr, môže dôjsť aj k takémuto overeniu, avšak berie na seba zodpovednosť za možné nezapísanie GP (čo nie je v jeho záujme aj keď často je presvedčený o opaku) a niektorý vyhotovitelia GP sa aj chránia uvedením poznámky do GP, že zápisu predmetnému GP predchádza iná listina, ktorá pred samotným overením nebola zapracovaná.

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 7 hosť