Doplnenie vlastníka bytu

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Jana Tomáš

Doplnenie vlastníka bytu

Post by Jana Tomáš »

Dobrý deň
Rada by som sa informovala ako máme postupovať.
Brat ktorý žije v zahraničí by ma rád dopísal do listu vlastníctva ako 1/2 vlastníka bytu. Keď že k bytu prišiel tak že mama ho v rýchlosti a pod tlakom situácie napísala iba na neho. Mama tam stále býva a taktiež by sme ju dopísali radi ako bremeno. On momentálne žije v zahraničí a tak ma poveril aby som to vybavila. Rada by som sa informovala čo všetko potrebujem aby som sa zapísala do listu vlastníctva. Či je potrebná nejaká darovacia listina, alebo to môže iba tak na základne vlastného rozhodnutia dopísať spoluvlastníka. Aké dokumenty k tomu ešte potrebujem.

S pozdravom
trillan

Re: Doplnenie vlastníka bytu

Post by trillan »

Dobrý deň.

Je potrebné spísať darovaciu zmluvu so zriadením vecného bremena práva doživotného bývania, ktoré budú úradne podpísané všetkými účastníkmi konania (odporúčam dať podpísať na SR napr. keď bude Váš brat na návšteve, v iných krajinách to môže byť podstatne komplikovanejšie).
Následne takúto zmluvu spoločne s návrhom na vklad predložíte na zápis do KN a priložíte 2x 66 euro kolok (vo vašom prípade sa jedná o dva rôzne právne úkony). Po ukončení konania Vám bude zaslané rozhodnutie, na základe ktorého dôjde k zmene vlastníckych práv v LV.
Ak sa tomu nerozumiete, obráťte sa na osoby, ktoré sa s tým bežne zaoberajú (advokát, notár, právnik, reality a pod...).
Jana Tomáš

Re: Doplnenie vlastníka bytu

Post by Jana Tomáš »

Ďakujem za odpoveď.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 38 guests