Informácia o uznesení v kúpnej zmluve

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
smutne

Informácia o uznesení v kúpnej zmluve

Post by smutne »

Dobrý deň,
e-mailom som požiadala správu katastra o informáciu - aké je číslo uznesenia, prípadne text uznesenia obecného zastupiteľstva - náležitosť kúpnej zmluvy, ktorá bola predmetom povolenia vkladu nehnuteľnosti do katastra nehnuteľnosti. Jednou zo zmluvných strán bola obec, ktorá takú nehnuteľnosť nadobudla do vlastníctva. Správa katastra mi odmietla informáciu sprístupniť, pričom mi to nezdôvodnila s poukázaním na nejaký zákonný dôvod - neuviedla žiadne ustanovenie zákona. Správa katastra povolila vklad takej zmluvy, ktorá to číslo uznesenia neobsahovala, ale mám dokument, ktorý svedčí o tom, že správa katastra od obce žiadala takú informáciu doplniť. Informáciu o tom, aké bolo to uznesenie - jeho číslo mi odmietla sprístupniť obec aj správa katastra. Ako sa mám na katastri domáhať takej informácie, ktorá má byť náležitosťou zákonnej zmluvy, ale nie je? Kataster sa odvoláva na to, že nie som účastníkom konania, preto mi informáciu neposkytne, lebo vraj kópie dokumentov a nahliadanie do spisov umožní účastníkom konania. Ja chcem však číslo uznesenia, nie nahliadať do spisu. Keby správa katastra povolila vklad na základe zákonnej zmluvy, tak by som sa číslo uznesenia už dozvedela zo zmluvy samotnej, lebo takú mi je povinná sprístupniť obec podľa Infozákona. Takže ako mám získať číslo uznesenia, keď ide o veľmi pochybný prevod?

Ďakujem.
iva

Re: Informácia o uznesení v kúpnej zmluve

Post by iva »

treba tam poslat geodeta a ten ma pristup k tymto listinám,on to moze aj prefotit a je to bez problemov
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests