Fiktívny vklad

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Klara

Fiktívny vklad

Post by Klara »

Zistila, že na mojom LV niekto podla fiktívny návrh na vklad a kúpnu zmluvu. Nie som tam uvedená ako predajca. Za majiteľa sa vydáva niekto iný, nie je to ani na základe plnej moci. Kúpna znluva nie je ani úradne overená. Ako može kataster vyznačiť plombu na základe nezmyselného dokumentu? Ako sa proti tomu brániť? Chcem nehnuteľnost predať a na základe podvodu nemožem a kupca chce odstúpiť od obchodu.
bimbo
Posts: 9
Joined: 8.5.2012, 19:15
Contact:

Re: Fiktívny vklad

Post by bimbo »

NO a na TOTO nikto neodpovie???????
trillan

Re: Fiktívny vklad

Post by trillan »

Dobrý deň.

Odpoveď je pomerne jednoducha. Príslušny kataster je povinný zo zákona v pracovný deň nasledujúci po dni, keď mu bola doručená zmluva vyznačiť plombu o zmene práva k nehnuteľnosti. Vo Vašom prípade sa plomba vymaže vykonaním vkladu alebo zamietnutím návehu na vklad (postup určujú katastrálny zákon a a správny poriadok). V podateľni nikto neskúma, či zmluva ma všetky náležitosti, toto sa skúma až pri samotnom rozhodovaní o vklade. Vyznačenie plomby neznamená, že na kataster nemôže byť podaná náslene aj ina zmluva k tej istej nehnuteľnosti, plomby sa však vyznačujú v poradí, ako boli doručené.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: webdeskerp and 43 guests