Záložné právo v prospech mesta

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
PeterD

Záložné právo v prospech mesta

Post by PeterD »

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na podstatu nižšie uvedeného zápisu na LV. Podobný zápis s uvedeným zlavy som našiel popísaný v príspevku, ale zaujímalo by ma aký dopad má záložné právo v tejto podobe.
Vyplývajú v prípade kúpy takéhoto bytu ešte ďalšie záväzky voči mestu, vyplatenie fin. prostriedkov pre dosiahnutie vlastníctva danej nehnuteľnosti mnou ako majiteľom, alebo niečo podobné?


Záložné právo v prospech Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava IČO 603481 na byt č.xx, x.p., ulica x, do xx.01.2022, podľa V-xxxx/12 zo dňa xx.03.2012

Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie
Michale

Re: Záložné právo v prospech mesta

Post by Michale »

Čo presne to je tam napísané nie je, ale pravdepodobne pôjde o § 18b ods. 5 zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov:
"(5) Kupujúci uhradí nesplatenú časť ceny bytu alebo ateliéru zistenú podľa § 18 ods. 1 v celej výške, ak prevedie vlastníctvo bytu alebo ateliéru na inú osobu ako na manžela, deti, vnukov alebo rodičov do desiatich rokov od uzavretia zmluvy o prevode vlastníctva bytu alebo ateliéru."
Martina22

Re: Záložné právo v prospech mesta

Post by Martina22 »

Ja som si tiež našla záložné právo v prospech hl.m. SR par. 18, písmeno b odsek 5 v mojom výpise, z dátumom rok 2002. Nerozumiem však, prečo to tam mám, keďže ako dcéra som zdedila byt po mame.
Matka zaplatila dňa 10.7.2002 požadovanú cenu bytu, v roku 2005 zomrela a byt som zdedila ja.
Kde sa mám obrátiť o výmaz tejto ťarchy a čo k tomu potrebujem?

Ďakujem za odpoveď,

Martina
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests