Navrh na vklad do katastra po kolaudacii RD

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Johny18

Navrh na vklad do katastra po kolaudacii RD

Post by Johny18 »

Vedel by niekto poradit, co ma obsahovat navrh na vklad do katastra nehnutelnosti? Potrebujem si dat zapisat do LV novostavbu RD, ktory som nedavno skolaudoval. Ide mi o text, co ma byt uvedeny v navrhu. Hladam na nete, no vsade nachadzam len navrhy, ktore suviseli s kupou nehnutelnosti, nie vystavbou.
Okrem toho co je potrebne prilozit? Kolaudacne rozhodnutie? Rozhodnutie o prideleni supisneho cisla? Geom. plan? Vsetko originaly, alebo kopie?
Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Navrh na vklad do katastra po kolaudacii RD

Post by lukas »

§ 46, ods. 3 katastrálneho zákona:
(3) Pri zápise údajov o práve k novej stavbe uvedenej v § 6 ods. 1 písm. c) v 1. bode sa ako vlastník zapíše osoba uvedená v rozhodnutí o udelení súpisného čísla, 15) ak sa nepreukáže niečo iné. Právo k nehnuteľnosti sa do katastra zapíše na návrh, ktorého prílohou je údaj o rodnom čísle, ak ide o fyzickú osobu, alebo údaj o identifikačnom čísle, ak ide o právnickú osobu, a rozhodnutie o určení súpisného čísla. K návrhu sa pripája aj geometrický plán, ak stavba alebo pozemok zastavaný stavbou nie sú evidované v súbore geodetických informácií.
V žiadosti by som sa nejako nerozpisoval. Niečo v štýle "V zmysle priložené rozhodnutia o udelení súpisného čísla č.j. 111/2013 žiadam zapísať stavbu súpisné číslo 123 postavenú na parcele CKN 321 v k.ú. Horná Dolná."
A ako prílohy:
rozhodnutie o udelení súpisného čísla (podľa neho sa zapíšu vlastníci)
údaj o rodnom čísle vlastníkov
geometrický plán so zameraním stavby (keďže ide o novostavbu, v katastrálnej mape zakreslená zrejme nebude)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 182 guests