Hranice

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Guest

Hranice

Post by Guest »

Dobry den,
mam vyhotoveny geometricky plan, ktory je uz zapisany v katastraralnej mape. Jedna hranica mojho pozemku je totozna z tou, ktora je v tzv. EKN mapach digitalizovanych po ROEP (severna hranica). Juzna sa neprekryva, ale geodet mi ju posunul do susedneho pozemku. Susedia si rovnako po mne urobili geometricky plan a posunuli sa dalej. Znamena to, ze suhlasili s juznou hranicou tak, ako ju zaznamenal geodet mne. Moze v buducnosti z tohto hrozit nejaky spor, ak si uz susedia dali svoj plan zapisat do katastra?

Zo severnej strany, kde sa hranica prekryva sused namietal, ze si mysli, ze by to malo byt inak, hoci na mape EKN mu ostava taka vymera, ako ma aj na LV pod EKN c. parcely. Ake z toho pramenia pre mna ohrozenia - sused zatial GP robit nedal.

V pripade, ze bol v uzemnom konani informovany o tom, aky ma tvar pozemok a ja idem stavat oplotenie po hranici (jednej i druhej), a v konani nenamietal ani sa neodvolal, mozem povazovat toto za to, ze s hranicou tak, ako je v katastri zapisana na zaklade mojich GP suhlasi?

Neviem, ako geodeti robia GP, ale stretol som sa uz z tromi k jednej zalezitosti a kazdy ma iny nazor.

Dakujem za odpoved

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 123 guests