Parcely

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
fotr

Parcely

Post by fotr »

Zdedil som pozemok a ja ho mám na liste vlastníctva uvedený ako parcelu registra C - orná pôda.Na katastrálnej mape som však našiel túto parcelu ako parcelu registra E - cesta vo vlastníctve obce. Sú teda dva listy vlastníctva, jeden má obec a jeden mám ja ,každý má iné číslo.Čo som teda vlastne zdedil? Kde sa mám obrátiť o nápravu?
Michale

Re: Parcely

Post by Michale »

Obec má parcelu EKN (zakreslená v mape určeného operátu - UO), Vy máte parcelu CKN (zakreslená v katastrálnej mape - KN). Sú to dve odlišné parcely na dvoch odlišných listoch vlastníctva, nie je tam čo naprávať.
fotr

Re: Parcely

Post by fotr »

Celkom tomu nechápem.Tak ako nájdem tú moju parcelu na katastrálnej mape katasterportalu?Keď zadám číslo parcely v kolonke Nájdené parcely je napísané Bolo nájdené : 1KN/UO a číslo parcely KN.Keďna to kliknem vykreslí mi na mapa parcelu ako cestu ,ktorá patrí obci.
Michale

Re: Parcely

Post by Michale »

Nemám teraz prístup k Windowsom, takže nemôžem pozrieť, ako to presne vyzerá na mape čo má katasterportál.

Ak som správne pochopil, tak vlastníte CKN parcelu a na liste vlastníctva máte nad ňou napísané "PARCELY registra "C" evidované na katastrálnej mape". V takom prípade si na z vyhľadávania kliknete na 1 KN a malo by ju to potom zobraziť a vykresliť bielou farbou.

Ak kliknete na 1 UO, potom to zobrazí obecnú parcelu EKN a mala by byť vykreslená zelenou farbou.
fotr

Re: Parcely

Post by fotr »

Trochu som to doplietol.Ja mám na LV uvedené Parcela registra E -orná pôda- evidovaná na mape určeného operátu.Obec má na LV uvedené Parcela registra C -zastavané plochy a nádvoria,cesta-evidovaná na katastrálnej mape.Keď zadám číslo parcely v kolonke Nájdené parcely je napísané Bolo nájdené : 1KN/UO a číslo parcely KN.Kliknúť sa dá iba na 1144 KN a vykreslí mi na mapa parcelu ako cestu ,ktorá patrí obci.Vyzerá to takto:
Nájdené parcely

Bolo nájdené: 1 KN / UO

1144 KN
Ako nájdem tú moju parcelu?
Michale

Re: Parcely

Post by Michale »

Na katasterportáli nie sú všetky mapy. Z toho, ako to píšete, vo Vašom katastrálnom území je na internete len katastrálna mapa, kde sú zakreslené len parcely CKN. Mapu určeného operátu, kde sú zakreslené parcely EKN majú na katastrálnom odbore (donedávna správa katastra), takže budete tam musieť zájsť osobne, aby Vám to ukázali.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 177 guests