Pozemok + chata bez LV, nevysporiadané dedičstvo

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Alojz

Pozemok + chata bez LV, nevysporiadané dedičstvo

Post by Alojz »

Dobrý deň.

Prosil by som o radu pri riešení problému. Vlastníme chatu a priľahlú záhradu, ktorá sa nachádza v extraviláne obce (prakticky momentálne už v lese). Pozemok pôvodne vlastnil prvý svokor môjho otca, na ktorého bolo vydané aj stavebné povolenie na stavbu malej murovanej chaty, v čase 70. rokov. Svokor však zomrel a predmetný pozemok bol prepísaný (s určitým otáznikom, nakoľko na týchto parcelách je ešte asi 15 spoluvlastníkov) na jeho jedinú dcéru - prvú otcovu manželku. Tá však v polovici osemdesiatych rokov zomrela a pozemok nebol prevedený ďalej. Momentálne je teda evidovaná ako neznámy vlastník a na predmetných parcelách (reg. E) má ešte malý podiel aj jej nebohý otec (okrem ostatných spoluvlastníkov). Budovu chaty postupne zdevastovali, oplotenie sa rozkradlo a pozemok postupne chátral. Napriek tomu som začal aspoň záhradu asi pred 15 rokmi dávať do poriadku, no na opravu budovy nebolo prostriedkov (vtedy som netušil, že pozemky nie sú vysporiadané). Kvôli iným povinnostiam sa mi tam však nedarilo chodiť častejšie. Teraz asi po roku som ostal šokovaný. Plot je zlikvidovaný a chatu si niekto začal opravovať, dokonca ju zadebnil a zamkol. Mám vôbec nejaké právo vykázať ho (list vlastníctva nemáme, resp. aká je možnosť celkovo pozemok aj s budovou vysporiadať? Určite je to tretia osoba, teda nikto zo spoluvlastníkov pozemku.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests