darovacia zmluva/podielovy spoluvlastnici

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
JanaJ

darovacia zmluva/podielovy spoluvlastnici

Post by JanaJ »

moja matka je spoluvlastnickou domu a prilahlych pozemkov v 1/2, ja s bratom sme spoluvlastnici kazdy v 1/4, matka mi chce darovat svoju 1/2, kedze sa o nu staram, robim darovaciu zmluvu a nie je mi jasne, ci pri predmete zmluvy popise daru staci, ak napisem, ze mi daruje svoj podiel na dome a pozemkoch alebo treba presne pri pozemkoch vyspecifikovat matematicky jej podiel v metroch stvorcovych, snad som to napisala zrozumitelne o co mi ide
trillan

Re: darovacia zmluva/podielovy spoluvlastnici

Post by trillan »

Dobrý deň.

Toto je potrebné uviesť:

c) nehnuteľnosti podľa katastrálneho územia, pozemku podľa parcelného čísla evidovaného v súbore popisných informácií, pozemku evidovaného ako parcela registra “C” alebo parcela registra “E”, druhu pozemku a výmery pozemku, súpisného čísla stavby a parcelného čísla pozemku, na ktorom je stavba postavená, čísla bytu alebo nebytového priestoru, čísla poschodia, čísla vchodu a spoluvlastníckeho podielu na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a na pozemku, prípadne na priľahlom pozemku, súpisného čísla stavby a parcelného čísla pozemku, na ktorom je dom postavený; ak je nehnuteľnosť v spoluvlastníctve viacerých vlastníkov, uvádza sa i podiel vyjadrený zlomkom k celku.

Aby som to zhrnul, prepočítvať podiel na m2 nie je potrebné, u stavby je to prakticky reálne nemožné.
JanaJ

Re: darovacia zmluva/podielovy spoluvlastnici

Post by JanaJ »

ďakujem za odpoveď, stavba mi bola jasná, len sa jednalo o tie pozemky
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 108 guests