Ďalší vlastík v LV

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Zuzka

Ďalší vlastík v LV

Post by Zuzka »

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o informácie a postup, ako je možné dopísať do listu vlastníctva ďalšieho vlastníka. Vec je taká, že máme s priateľom domček, ktorý sme si postavili a vzali naň hypotéku. Nejak sme to vtedy nedomysleli a všetko napísali na priateľa ako vlastníka. Chceli by sme teraz do LV pripísať aj moje meno. Je to možné, ak áno ako?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Ďalší vlastík v LV

Post by lukas »

napriklad darovacou zmluvou, kedze tam mate hypoteku, bude potrebny aj suhlas banky
Zuzka

Re: Ďalší vlastík v LV

Post by Zuzka »

dakujem za odpoved, este sa chcem opytat ci treba o tom banku nejako pisomne poziadat a kedy? a az na zaklade suhlasu banky spravit darovaciu zmluvu?
trillan

Re: Ďalší vlastík v LV

Post by trillan »

Dobrý deň.

Takúto informáciu dostanete priamo v banke, nakoľko každá ma svoj individuálny postup. V princípe však platí postup, že najprv oslovite banku, ona Vám povie čo treba doložiť, potom predložite návrh darovacej zmluvy banke aj s dokladmi (ak si to banka vyždaduje) a oni vám potom dajú súhlas k prevodu.

Čisto teoreticky by malo byť možné predložiť darovaciu zmluvu aj bez vedomia banky, nakoľko v darovacej zmluve musí byť uvedené, že obdarovaný prijma nehnuteľnosť a zároveň aj založne právo na tejto nehnuteľnosti. Kataster by nemal mať problém odvkladovať takúto zmluvu. Problém však môže nastať v budúcnosti pri komunikácií s bankou....(laicky povedané, banke je úplne jedno kto spláca hypoteku - nemusí to byť ani vlastník, resp. komu vezme nehnuteľnosť).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 162 guests