Kocúrkovo

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
trillan

Re: Kocúrkovo

Post by trillan »

Môj názor je taký, že na vypracovanie znaleckého posudku by mal stačit aktuálny výpis z LV, kópia katastrálnej mapy a nie žiadny GP. Samozrejme, ak znalec v teréne zistí zrejme nezrovnalosti, môže požadovať aj nový GP, akurát si neviem predstaviť ako sám od seba mohol zistiť, že plot je posunutý zhruba meter oproti stavu v katastrálnej mape. Zároveň nie je mi jasné, že prečo chce znalec dosiahnuť aby "oplotený stav" bol totožný so stavom na katastri, nakoľko predmetom znaleckého posudku je vaše skutočné vlastníctvo a nie užívanie v teréne.

Nakoľko sa jedná o znalca v odbore stavebníctvo na určenie hodnoty nehnuteľnosti a nie o znalca v odbore geodézia a kataster (nemá prostriedky na absolutne určovanie polohy v teréne) si myslím, že znalecký posudok by mal vypracovať a "uvedené nesúlady medzi vlastníctvom a užívaním" by mohli byť len spomenuté, príp. o to by mohla byť znížená hodnota nehnuteľnosti a je len na samotnej banke či a do akej miery bude akceptovať takýto znalecký posudok. Odporúčam vymeniť znalca, príp. aj banku ak bude mať s tým problém.

Napriek uvedenému sám zvážte, či darujete synovi nehnuteľnosť aj s takýmto problémom, skôr či neskôr to raz niekto bude musieť dať do poriadku.
Marianka
Posts: 7
Joined: 22.2.2014, 16:49
Contact:

Re: Kocúrkovo

Post by Marianka »

Veľmi pekne ďakujem !!! Som viac ako MAXI spokojný s odpoveďou !!!!! A dám to do poiadku JA, aby syn v budúcnosti nemal žiadne problémy.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Marianka
Posts: 7
Joined: 22.2.2014, 16:49
Contact:

Re: Kocúrkovo

Post by Marianka »

trillan wrote:Môj názor je taký, že na vypracovanie znaleckého posudku by mal stačit aktuálny výpis z LV, kópia katastrálnej mapy a nie žiadny GP. Samozrejme, ak znalec v teréne zistí zrejme nezrovnalosti, môže požadovať aj nový GP, akurát si neviem predstaviť ako sám od seba mohol zistiť, že plot je posunutý zhruba meter oproti stavu v katastrálnej mape. Zároveň nie je mi jasné, že prečo chce znalec dosiahnuť aby "oplotený stav" bol totožný so stavom na katastri, nakoľko predmetom znaleckého posudku je vaše skutočné vlastníctvo a nie užívanie v teréne.

Nakoľko sa jedná o znalca v odbore stavebníctvo na určenie hodnoty nehnuteľnosti a nie o znalca v odbore geodézia a kataster (nemá prostriedky na absolutne určovanie polohy v teréne) si myslím, že znalecký posudok by mal vypracovať a "uvedené nesúlady medzi vlastníctvom a užívaním" by mohli byť len spomenuté, príp. o to by mohla byť znížená hodnota nehnuteľnosti a je len na samotnej banke či a do akej miery bude akceptovať takýto znalecký posudok. Odporúčam vymeniť znalca, príp. aj banku ak bude mať s tým problém.

Napriek uvedenému sám zvážte, či darujete synovi nehnuteľnosť aj s takýmto problémom, skôr či neskôr to raz niekto bude musieť dať do poriadku.
Marianka
Posts: 7
Joined: 22.2.2014, 16:49
Contact:

Re: Kocúrkovo

Post by Marianka »

Nooo....volal som novému súdnemu znalcovi a tem potvrdil, že pokiaľ on robí znalecké posudky tak "banka" potrebuje : kúpnu zmluvu, LV a kópiu z katastrálnej mapy.
Už sme to mohli mať za sebou...takže vďaka ešte raz "trillan" !!!!! Dva mesiace straty a už kopu vyhodených peňazí....ale čo už !!!!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests