neúplný List vlastníctva

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Silvia555

neúplný List vlastníctva

Post by Silvia555 »

Poprosím o radu ako postupovať,nemám žiadnu skúsenosť s takýmito úkonmi budem vďačná za fundovanú odpoveď.
Jedná sa o to,že na LV je uvedený len rod.dom ,vlastníci sú moji rodičia.Garáž a hospodárska budova tam nie sú uvedené nakoľko nikto vtedy nepodal návrh do katastra.Tieto budovy boli postavené v r.1984,našla som k tomu len geometrický plán z katastra,žiadne iné podklady nemám.Ako postupovať aby mohli byť tieto dve budovy dopísané do listu vlastníctva,aké doklady bude odo mňa kataster požadovať? Môže Obec.úrad vydať nejaký doklad o stavbe ak ho vôbec má?
vďaka za odpoveď
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: neúplný List vlastníctva

Post by lukas »

K zápisu stavby do katastra potrebujete:

- geometrický plán (ak je stavba zakreslená v katastrálnej mape, potom netreba)
- rozhodnutie o určení súpisného čísla
- ak stavbe nebolo pridelené súpisné číslo, potom miesto predošlého bodu potrebujete kolaudačné rozhodnutie
- krátku žiadosť, kde napíšete, že žiadate zapísať stavby (aby kataster vedel, čo s tými papiermi spraviť), pripojíte vyššie uvedené podklady ako prílohy a doplníte údaj o rodnom čísle, keďže v tých papieroch sa rodné číslo neuvádza

Doklady k stavbe Vám musí vydať obec.
Silvia555

Re: neúplný List vlastníctva

Post by Silvia555 »

a kde získam kolaudačné rozhodnutie? je to stavba stará cca30 rokov,dá mi to OÚ ?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: neúplný List vlastníctva

Post by lukas »

Silvia555 wrote:a kde získam kolaudačné rozhodnutie? je to stavba stará cca30 rokov,dá mi to OÚ ?
áno, na obci
Silvia555

Re: neúplný List vlastníctva

Post by Silvia555 »

vďaka Lukas
trillan

Re: neúplný List vlastníctva

Post by trillan »

Ešte by som pre úplnosť dodal,aby nedošlo k omylu, že ako vlastník bude zapísaný ten, ktorý bude uvedený na rozhodnutí z obce (skutočný stavebník) a Vy si to budete dať musieť dať predediť.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: neúplný List vlastníctva

Post by lukas »

trillian, ďakujem za doplnenie.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 94 guests