Prerušené konanie

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
mischeell

Prerušené konanie

Post by mischeell »

Dobry den. Chcem sa opytat, 12.05.2014 sme podavali navrh na vklad do katastra na zaklade darovacej zmluvy. Dnes som na internete nasla, ze konanie je prerusene. Moze to byt z toho dovodu, ze som do navrhu na vklad zabudla uviest priezviska za slobodna a datumy narodenia? Rodne cisla tam su. Ale na darovacej zmluve to je vsetko uvedene. A ked mi pride pisomne odovodnenie a ja to opravim, tak musime cakat dalsich 30 dni na rozhodnutie? Dakujem.
trillan

Re: Prerušené konanie

Post by trillan »

Dobrý deň.

Podľa mojich skúsenosti si nemyslím, že to je ten dôvod na prerušenie, nakoľko dôležite je hlavne to, čo je v zmluve a nie v návrhu na vklad (môžem sa samozrejme aj mýliť, nakoľko iný kraj, iný mrav).

Najjednoduchšie bude, ak si na kataster zavoláte, alebo zajdete osobne k osobe, ktorá vklad vykonáva - ak neviete kto, takúto info Vám daju na podateľni a príslušný vkladár Vám povie aj dovôd, alebo dôvody prerušenia (nemusíte čakať na písomne vyrozumenie, kde to budete mať písomne), po odstránení dôvodov môže byť vklad vykonaný aj hneď, záleži však potom už len od vašej pružnosti a "pružnosti a vytaženosti" daného vkladára...(osobná skúsenosť, že vkladár väčšinou s vami rád spolupracuje, nakoľko aj pre neho samotného je to jednoduchšie ako vypisovať stále prerušenia, výzvy, rozhodnutia o zastavení a pod.)
mischeell

Re: Prerušené konanie

Post by mischeell »

Ďakujem veľmi pejne, toto som potrebovala počuť, tak hneď to budem riešiť. Pre iných napíšem potom aj to, ako som dopadla. Ešte raz ďakujem.
mischeell

Re: Prerušené konanie

Post by mischeell »

Dobry den. Tak vcera som volala na Kataster, kde ma prepojili na pani vkladarku, s ktorou som sa hned dnes aj stretla. Bola velmi mila a nakolko mi v darovacej listine chybalo dost udajov, myslela som si, ze ma odbije s tým, ze si to mam doplnit a potom priniest. Omyl, pani nas milo pozvala do zasadacky a tam s nami vsetko pekne opraila, spisala a vraj do dvoch dni by to malo byt uzavrete. Som rada, ze na uradoch sa najdu takyto mili ludia a dakujem aj adminovi za radu a pomoc, pretoze samu by ma nenapadlo, ze sa da vkladara kontaktovat aj telefonicky a aj osobne.
Betty

Re: Prerušené konanie

Post by Betty »

Dobrý deň - je pravdou, že iný kraj iný mrav - ja s katastrtom nemám dobré skúsenosti - po viacerých pokusoch sa mi len ťažko podarilo zavolať na príslušný úrad katastra, a pracovníčka, ktorú sa mi podarilo telefonicky kontaktovať, nebola tá kompetentná pre moju vec prerušenia- ale aspoň mi prezradila meno kompetentnej pracovníčky - a zrejme dala aj jej echo že z akého titulu ju hľadám, lebo tá vôbec nie je telefonicky dostupná a už ani tá prvá.
Mesto so sídlom príslušného katastra je odo mňa vo vzdialenosti na 60km ale keď som tam aj osobne pricestovala, kompetentná pracovníčka nebola v práci.
Lehota daná v prerušení na odstránenie nedostatku plynie a nie je jednoducho možné to s pracovníčkami konzultovať.
To sa volá ich prístup proklientsky?
Keby nebolo klientov, mala by prácu každá administratívna pracovná sila na úrade?
trillan

Re: Prerušené konanie

Post by trillan »

Dobrý deň.

V prvom rade by som si dovolil poďakovať mischeell za pozitívnu reakciu nakoľko takýchto reakcií je málo a väčšinou sa prezentujú len tie negatívne (pri tych pozitívnych to často berieme za samozrejmosť).

Betty by som v prvom rade odkázal, pár veci a to:
- že ten kto robil zmluvu, resp. ten kto predložil na kataster pochybil a bez akejkoľvek pokuty v podstate obišiel čo inde by asi neostalo len tak ....predstavte si, že každa tretia zmluva sa prerušuje a to samotné velmi zdržuje, často sa nestíhajú preto plniť lehoty a už vôbec nie telefonovať s každým osobne....
- kde a v čom ste pochybili mate uvedené aj v rozhodnutí o prerusení, predpokladam ze citat viete, ak tomu nerozumiete tak si to dajte vysvetlit osobe ktora ma na to kvalifikaciu (nie je to ziadna hamba)....alebo viete co? kludne tu uvedte kto robil vasu zmluvu a v com su nedostatky aspon sa ostatny poucia comu sa maju vyvarovat...
- s pracovnikom ktorý vkladuje sa v postate Vy ani nemate co stretavat, kedze vam všetko uviedol co mate odstranit, taktiez treba si uvedomit ze to nie je to strankova miestnost, kde musi byt ta osoba kazdy den 12 hodín denne pritomna, lebo vy ste sa rozhodli prist dnes...
- aj pracovnik statnej spravy ma narok byt zo zakona chory, na dovolenkde, OCR a podobne (a nehovorte mi ze vy nejdete raz za rok na dovolenku)....su tam ludia ktorý ho zastupuju, prip. ich nadriadení ak sa preukaze za sa naplnia napr. zakonne lehoty a pod. ...
- k tomu "proklientsky prístup - pockajte si na reformu na KAMO (klientske miesto okresneho uradu), kde date ziadost a odpoved vam pride az domov a to tak ako ju podate - zo ziadnym inym zamestnancom nebudete moct konzultovat cim sa v podstate "odbura moznost korupcie", potom len vsetci na slovensku zistia co je to statna sprava a ake su dosledky "pravnej nevedomosti obcanov SR"
- vkladar nie je administrativna pracovna sila, je to vysokoskolky vzdelany clovek, ktory okrem VS ma ukoncene aj tzv. vkladarske skusky, musi sa stale vzdelavat hlavne v oblasti prava a geodezie, - prosin neurazat ak nemate lepsie vedomosti v danom odbore ako títo ludia.
- ku tym klientom sa radsej ani vyjadrovat nebudem...kazdy predsa vie, ze statny zamestnanec nie je plateny od poctu klientov a vacsina s nema ani ako jedinu pracovnu napln vybavovat klientov...

Touto odpoveďou sa nikoho nechcem priamo dotknut, len chcem aby si viacerí čo bezne nadavaju aj napr. na kataster uvedomili, že veľmi často za prietahy v konaniach mozu sami ludia (klienti) svojim konaním a vobec si to casto ani neuvedomuju, tym samozrejme nechcem ani obhajovat naozaj zle konania uradnikov, ktore sa taktiez vyskytuju....

PS: moja osobna skusenost je taka, že pomer chyb, nesuladov, nedokonalosti (niekedy az absurdnosti), ochoty vykonať napravu v porovnaní statnych uradoch s PO a živnostníkmi je taka, že PO a živnostníci jednoznacne vedu aj ked clovek by cakal skor opak a to som v kontkate s uradnikmi takmer denne....
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 154 guests