Nájomná zmluva s PD - prosím radu

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Mirec

Nájomná zmluva s PD - prosím radu

Post by Mirec »

Prosím radu, moja otázka znie: obdržala som návrh nájomnej zmluvy s PD a je tu jedna veta, ktorej nerozumiem: "Nájomca sa zaväzuje uhrádzať ročné nájomné vo výške 1% z priemernej ceny pozemku stanovenej predstavenstvom poľnohospodárkeho družstva." Prečo predstavenstvom PD? Neurčuje sa cena pôdy podľa bonitovaných pôdno-ekologických jednotiek (BPEJ) a príslušných sadzieb uvedených vo vyhláške ministerstva pôdohospodárstva. Pretože podľa bonity pôdy v našom území mi ponúkli ešte menej ako to 1%, len neviem či PD môže ešte pozmeniť bonitu pôdy na nižšiu ako určuje zákon v danom území v neakých ich stanovách alebo vnútorných predpisoch?
Ďakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Nájomná zmluva s PD - prosím radu

Post by lukas »

Cena za prenájom je vecou dohody medzi nájomcom a prenajímateľom a nemusí to závisieť od bpej. Je na Vás, či taký návrh akceptujete alebo si skúsite dohodnúť inú cenu.
mirec

Re: Nájomná zmluva s PD - prosím radu

Post by mirec »

áno chápem, ale keď zákon určuje minimálnu hranicu, môže mať PD vo svojich "vnútorných predpisoch" dohodnutú cenu ešte nižšiu ako zákon stanovuje? ja sa chcem oprieť o 1% BPEJ, ktorú určuje zákon, len potrebujem vedieť či je možné, že oni si niekde medzi sebou určili ešte nižšiu cenu. či je to v rozpore so zákonom alebo nie?
ďakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Nájomná zmluva s PD - prosím radu

Post by lukas »

Pozerám na ten zákon a žasnem, na čo všetko existujú zákony a zároveň sa ospravedlňujem za predchádzajúcu odpoveď. Vyzerá to tak, že by mali dodržať cenu podľa bpej.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests