Odstranenie stavby

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
kejt

Odstranenie stavby

Post by kejt »

Dobry den,
nahlasuje sa na Kataster, ked je stavba odstranena? Co na to potrebujem?
Rodinny dom bol odstraneny na zaklade pravoplatneho rozhodnutia v lehote do 12 mesiacov svojpomocne.
Dakujem za odpoved.
K.O.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Odstranenie stavby

Post by lukas »

Na kataster treba žiadosť o odstránenie stavby a v prílohe rozhodnutie o zrušení súpisného čísla.
kejt

Re: Odstranenie stavby

Post by kejt »

dakujem!
kejt

Re: Odstranenie stavby

Post by kejt »

Dobry den, este predsa len este otazka,
1) ta ziadost o odstranenie stavby je tlacivo, ktore si mozem stiahnut na stranke katastra? Pripadne viete mi poslat link?
2) rozhodnutie o zruseni supisneho cisla vydava obecny urad v obci, kde sa nachadza stavba?
Dakujem!
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Odstranenie stavby

Post by lukas »

kejt wrote: 1) ta ziadost o odstranenie stavby je tlacivo, ktore si mozem stiahnut na stranke katastra? Pripadne viete mi poslat link?
Predpísané tlačivo neexistuje, treba špecifikovať nehnuteľnosť (stavba č. 456 postavená na parcele CKN 123 v katastrálnom území Horná Dolná na liste vlastníctva 321), čo chcete spraviť (odstrániť stavbu z evidencie katastra), označiť prílohy (rozh. o zrušení s.č.), dátum, meno, podpis
kejt wrote: 2) rozhodnutie o zruseni supisneho cisla vydava obecny urad v obci, kde sa nachadza stavba?
áno
kejt

Re: Odstranenie stavby

Post by kejt »

dakujem! velmi ste mi pomohli.
trillan

Re: Odstranenie stavby

Post by trillan »

Dobrý deň.

Len by som doplnil, že ku žiadosti o zrušenie zápisu stavby je potrebné zrušiť stavbu aj v katastrálnej mape, t.j. je potrebné ku žiadosti priložiť aj geometrický plán na zrušenie stavby. Bez toho Vám na katastri stavbu nezrušia a vyzvu Vás na doplnenie žiadosti.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 142 guests