Strana 1 z 1

Ako stavat na pozemku oznacenom ako trvaly travnaty porast?

Posted: 14.7.2014, 8:35
autor Ludmila
Dobry den,

mame v plane kupit v extravilane 2 pozemky, jeden je vedeny ako trvale travnaty porast, druhy ako vinica. Pozemky su vedla seba a my by sme chceli casom na pozemku vedenom ako trvale travnaty porast postavit celorocne obyvatelnu chatu. Je uvedene mozne? Ako by sa pripadne uvedeny pozemok vedeny ako trvale travnaty porast mohol stat stavebnym pozemkom?

Vopred dakujeme,
Ludmila.

Re: Ako stavat na pozemku oznacenom ako trvaly travnaty pora

Posted: 15.7.2014, 10:41
autor trillan
Dobrý deň.

Odpoveď je jednoduchá, keď Vám OU, pozemkovy odbor dá rozodnutie o zmene druhu pozemku na stavebný. Bližšie info Vám dajú priamo na tomto úrade. Taktiež dostanete info čo je to vôbec reálne a či tam nie je napr. stavebná uzávera a pod.

Teoreticky by sa ta dalo vyriešiť aj postavením chatky do určitých rozmerov (viď stavebný zákon) a bez pevných základov, tam by Vám malo stačiť aj ohlásenie o stavbe a nebolo by zrejme treba ani vyňatie z PPF. V katastri by takáto stavba ani nebola evidovaná.

Re: Ako stavat na pozemku oznacenom ako trvaly travnaty porast?

Posted: 9.12.2019, 10:38
autor Jaroslav
Dobrý deň,

rád by som sa Vás opýtal, či je riešnie rovnaké, resp. podobné ak ide o parcelu vedenú ako trvalý trávnatý porast v intraviláne obce, a so zámerom výstavby rodiného domu na tejto parcele.

Ďakujem