ako správne napísať kúpnu zmluvu

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Sonika

ako správne napísať kúpnu zmluvu

Post by Sonika »

Dobrý deň!
Mám problém a dúfam, že mi poradíte. Chceme s manželom kúpiť pozemok. Ide o parcelu 441/1 o výmere 1255 m2. Nakoľko je veľmi veľká, chceli sme kúpiť len 1000 m2. Dali sme urobiť geometrický plán na oddelenie pozemku. Tým vznikla nová parcela 441/3 o výmere 1000 m2. Geodet mi povedal, že geometrický plán nám bude slúžiť na vypracovanie kúpnej zmluvy. Takže som ju vypracovala na základe geometrického plánu a poslala predávajúcim na schválenie. Tým sa však nezdá, že je tam uvedená parcela, ktorú oni nevlastnia- nemajú ju na liste vlastníctva. Ako to mám teda do tej kúpnej zmluvy napísať, aby to bolo správne a neboli s tým zbytočné problémy?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: ako správne napísať kúpnu zmluvu

Post by lukas »

Opíšete čo vlastnia, že sa nejakým g.p, vytvorila nejaká parcela, a že táto nejaká parcele je predmetom prevodu. Niečo podobné ako napríklad:
1. Predávajúci je výlučným vlastníkom nehnuteľnosti – pozemok parcela registra C 219, ostatná plocha o výmere 4000 m2, ktorá je zapísaná v LV č. 100, k. ú. Horná Dolná.
2. Geometrickým plánom vyhotoveným Geofirmou s.r.o číslo 12345678-001/2014 zo dňa 1.1.2014, ktorý bol úradne overený Ing. Emíliou Múdrou dňa 2.2.2014 pod č. 200/2014, bola z parcely uvedenej v ods. 1 vytvorená parcela - C KN 219/1, ostatná plocha o výmere 2000 m2.
3. Predávajúci touto kúpnou zmluvou predáva zo svojho výlučného vlastníctva kupujúcej a kupujúca kupuje do svojho výlučného vlastníctva predmet kúpy uvedený v ods. 2 tejto kúpnej zmluvy - parcelu C KN 219/1 ostatná plocha o výmere 2000 m2.

(berte to skôr ako inšpiráciu, nie záväzný text a určite nie ako text bez chýb)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests