Rozdelenie pozemku nad 2000m2

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Oliver

Rozdelenie pozemku nad 2000m2

Post by Oliver »

Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť ako postupovať pri zámene pozemku vedeného ako trávnatý porast. Konkrétne môj prípad:
Sú dva pozemky vedľa seba, ktoré sú úzke a dlhé. Jeden vlastním ja (rozloha 12m x 433m = cca 5200m2 ) a druhý sused (18m x 366m = cca 6600m2). Chceli by sme si tieto dva pozemky zameniť tak, aby z toho vznikli dva pozemky so šírkou 30m.
Každému by ostala presne tá výmera, len by pozemky boli kratšie a širšie. Dúfam, že sa rozumieme...

Moja otázka je, ako postupovať, čo všetko k tomu potrebujem vybaviť. Týka sa nový zákon o poľnohospodarskej pôde 1.6.2014 aj takejto zámeny ?
Druhá vec je, keby som chcel moju časť (už po zámene) následne rozdeliť na 4 menšie pozemky a z toho 3 predať ako pozemky pod chatu, bolo by to možné ? Podotýkam, že hneď na vedľajších pozemkoch sú už nejaké chaty postavené.

ďakujem za každú odpoveď
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozdelenie pozemku nad 2000m2

Post by lukas »

Zákon 140/2014 Z.z. o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku sa netýka zámenných zmlúv.
Čo sa týka rozdelenia Vášho pozemku (drobenie), tak nemôže vzniknúť poľnohospodársky pozemok pod 2000 m2, to však neplatí, ak je pozemok určený na výstavbu (môže byť aj v extraviláne, stačí, že je tak označená v územnom pláne).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests