Kupna zmluva - vecne bremeno

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
kittike23
Posts: 2
Joined: 27.10.2011, 14:23
Contact:

Kupna zmluva - vecne bremeno

Post by kittike23 »

Som rozvedená, chcela by som si kúpiť byt do osobného vlastníctva.
Z manželstva mám jedno dieťa, ktoré mi súd zveril do starostlivosti, a som zákonná zástupkyňa syna, a mám právo s jeho majetkom nakladať.
S bývalým manželom sa syn nestýka už viac ako 1,5 roka.
Moja hlavná otázka by znela:
Ak by sa so mnou niečo udialo ( úmrtie) aicky sa dieťa zverí do starostlivosti druhého rodiča otca.
Nakoľko dieťa by nebolo dospelé, zatiaľ zákonný zástupca – otec môže nakladať s majetkom dieťaťa.
A preto by som nechcela aby byt predal alebo dal do nájmu.
Na základe na LV pripíšem vecné bremeno na mojich rodičov.... Alebo ako mám sa POISTIŤ ???


Alebo iná dobrá rada.

Dá sa do kúpnej zmluvy zapísať aj zriadenie vecného bremena?
Zápis kúpnej zmluvy chcem urýchlene za 265,50 eur a vecné bremeno tak potom ako mám urobiť?


Ďakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Kupna zmluva - vecne bremeno

Post by lukas »

Ak by sa niečo stalo, otec by nemohol predať nehnuteľnosť vo vlastníctve neplnoletého syna bez súhlasu súdu.

Ako poistka:
  • darovať rodičom časť nehnuteľnosti. Ako spoluvlastníci získajú predkupné právo (pri prevode mimo rodinu bývalého manžela), samozrejme s možnosťou danou mierou užívať nehnuteľnosť (predať alebo prenajať synovi - keď bude dospelý). Okrem toho sa zníži riziko, že by bývalý manžel nehnuteľnosť vedel nájsť kupca.
  • požičať si od rodičov peniaze a zriadiť v ich prospech záložné právo na nehnuteľnosť.
  • s rodičmi uzavrieť dohodu o doživotnom o práve doživotného bývania užívania v ich prospech. Syn z toho priamo nebude mať nič, ale ako v predošlom prípade, zníži sa riziko, že by bývalý manžel nehnuteľnosť vedel nájsť kupca.
kittike23
Posts: 2
Joined: 27.10.2011, 14:23
Contact:

Re: Kupna zmluva - vecne bremeno

Post by kittike23 »

ďakujem pekne, spravila som vecné bremeno na doživotie - rodičov.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests