Vyhorená parcela

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Podielnik

Vyhorená parcela

Post by Podielnik »

Minule som bol zas na chalupe a bola tam pani ktorá hovorila že keď bola na Katastre a pýtala sa na nejaký pozemok po jej rodičoch (ktorí voľakedy trvale žili v osade) tak je povedali že pozemok je vyhorený. S tým som sa teda ešte nestretol , používajú katastrálne úrady takýto pojem?
PS: k p. Trillan. dal som ešte do môjho príspevku o Exekučnej plombe spresnenie týkajúce sa Duplicitného vlastníctva, ak by ste boli tak láskavý a mali čas , mohli by ste sa na to pozrieť?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Vyhorená parcela

Post by lukas »

Druhy a spôsoby využívania pozemkov sú uvedené v prílohe 1 a prílohe 2 vyhlášky ku katastrálnemu zákonu.
Podobný pojem tam uvedený nie je.
podielnik

Re: Vyhorená parcela

Post by podielnik »

Ďakujem Vám a verím vám že je to v zmysle zákona tak, aj keď takéto neformálne označenie skutočne zaznelo. Malo to byť údajne pre pozemok v rade pozemkov na ktorý už údajne nezostala žiadna výmera pôdy (tým že aj zameranie hranice má svoju presnosť a keď sa nepresnosti sčitajú môže sa stať že na posledný pozemok nie je už rozloha pôdy
podielnik

Re: Vyhorená parcela

Post by podielnik »

Ešte by som sa rád opýtal p. Trillan a Thomas čo s pozemkom kde je na LV je poznámka že je to Duplicitné vlastníctvo a každý podielnik má poznámku o spochybnení hodnovernosti údajov katastra (bez spresňujúcich údajov).
Dajú sa nejako zistiť údaje o tom kto navrhol a prečo , aby sa tam dala takáto poznámka (resp. na základe akého právneho, ..atď. úkonu).
Na Internete je viac návrhov na riešenie tohto problému ale zdá sa mi nespravodlivé aby to riešil vo svojej réžii vlastník keď vlastne taký stav nevznikol z jeho viny.
Keď som spočítal podiely zapísaných vlastníkov tak v súčte to bolo menej ako 1 a je to pozemok v stave C (a zdá sa že neexistuje pozemok s podobným číslom v stave E).

Ďakujem
trillan

Re: Vyhorená parcela

Post by trillan »

Dobrý deň,

už som Vám odpovedal včera v predchádzajúcom príspevku, môžete si to tam pozrieť na strane 2.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 135 guests