Mám pozemky a nemohu je najít na katastr.portále online

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
ZuzanaMi
Posts: 2
Joined: 2.12.2011, 10:37
Contact:

Mám pozemky a nemohu je najít na katastr.portále online

Post by ZuzanaMi »

Dobrý den,
moje matka zdědila kolem roku 1978 nějaké pozemky, stala se spoluvlastníkem. Z tohoto roku má i Rozhodnutí soudu o dědictví a nějaké další písemné podklady z katastru (z roku 1992,93). Nyní jsme hledaly na katastru nehnutelnosti SR online čísla parcel, ale jako vlastník byla uvedena pouze u jedné parcely. Ostatní čísla parcel jsme sice našly, ale jsou u nich uvedení jiní vlastníci a jiné m2. Metry čtvereční vůbec nesouhlasí s výpisem, který má z roku 1992,1993. Je možné, že došlo k nějakému přeparcelování, a proto nemůžeme tyto parcely najít? V dokumentech, které má (výpisy z katastru či rozhodnutí soudu o dědictví), jsou parcely umístněny ještě pod tzv. pozemkovými vložkami. Je možné, že tyto parcely online na internetu nejsou evidované a jsou pouze evidované v "papírové" formě v pozemkových knihách? Mělo by se jednat o parcely typu zahrad a polí. Matka si je jistá, že žádné parcely neprodávala, neprojímala ani nedarovala. Jak můžeme postupovat v této věci? Matka by chtěla znát současná čísla parcel, a případně, co se s nimi děje, jakou mají hodnotu apod. Kolik stojí tyto výpisy, platí se za každou parcelu zvlášť a na jaký odbor (katastru) máme přesně poslat žádost o výpis z katastru poslat? Jsme z ČR. Děkuji Z.M.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Mám pozemky a nemohu je najít na katastr.portále online

Post by lukas »

V princípe môže byť problém v
  • že pozeráte nesprávny druh pozemkov (viz EKN a CKN).
  • mohlo stať, že parcelám boli priradené nové podlomenia (tie čísla za lomítkom), čiže v dedičstve máte parcelu EKN 1234/1, ale v súčasnosti je už ako EKN 1234/11, takže keď dáte hľadať podľa pôvodného čísla, nič nenájdete.
  • mohlo sa stať, že v danom katastrálnom území bol zvolený iný určený operát, čiže úplne iné čísla parciel, úplne iné parcely a úplne zmenené vlastníctvo.
Ešte skúste hľadať vlastníkov podľa priezviska a mena.

Ak ani to nepomôže a pozeráte správny druh pozemku, potom pomôže jedine napísať na príslušnú správu katastra žiadosť o prešetrenie (pripojte k nej kópiu toho dedičstva a môžete napísať, kde ste Vašu matku našli ako vlastníčku), viac sa takto na diaľku poradiť nedá.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests