SPF a parcely registra E

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Maťo

SPF a parcely registra E

Post by Maťo »

Dobrý deň.
Vlastníme viacero podielov v parcelách registra E, jedná sa o ornú pôdu. Tieto parcely sú potom obsiahnuté v CKN parcele, ktorá však nie je vedená na liste vlastníctva. Viem, že tento stav je daný historickým vývojom, kedy za bývalého režimu boli naše role "zabrané" družstvom a po zmene režimu cez projekt ROEP prinavrátené ako parcely registra E. Zaujíma ma však na základe akého titulu prenajíma tieto pozemky registra C Slovenský pozemkový fond podnikateľom-akciovej spoločnosti, keďže síce v registri C list vlastníctva založený nie je, ale v registri parciel E sú vlastníci známi. Jedná sa o to, že lustráciou v registri nájomných zmlúv uzatvorených SPF som našiel aj tieto parcely registra C, v ktorých sú obsiahnuté naše parcely registra E. Podnikateľ - akciová spoločnosť poberá za obhospodarovanie tejto pôdy dotácie z Poľnohospodárskej platobnej agentúry, nám však nájom neplatí, nemá s nami uzatvorené nájomná zmluvy.
Poprosil by som o objasnenie tejto situácie, prípadne navrhnúť vhodné riešenie. Za odpovede a názory vopred ďakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: SPF a parcely registra E

Post by lukas »

SPF spravuje nielen pozemky neznámych vlastníkov, ale aj pozemky známych vlastníkov, ale ktorého miesto trvalého pobytu nie je známe. Čiže v liste vlastníctva môže byť meno a priezvisko, ale bez adresy spravuje za týchto ľudí pozemky SPF.
Každopádne, písomne sa obráťte na SPF, aby upravili nájomnú zmluvu s ohľadom na Vaše vlastníctvo.
Guest

Re: SPF a parcely registra E

Post by Guest »

LV k parcele registra C nie je založený. K parcelám registra E, ktoré tvoria túto parcelu sú na LV uvedené všetky údaje, vrátane mena, priezviska, dátumu, narodenia adresy. Takže vlastníci sú známi. Problém je, že SPF prenajíma naše pozemky, mi z toho nemáme nič a podnikateľ si poberá nemalé dotácie.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 144 guests