Terminy, peniaze, telefónne číslo

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
EvaEva

Terminy, peniaze, telefónne číslo

Post by EvaEva »

Dobrý deň, chcem sa opýtať,
1.) či sú nejaké termíny na vyhotovenie kópie KP zmluvy. Poprípade aké. Už 26.8. som na KÚ v BA (Ružová dolina) požiadala o kópiu KP zmluvy. Potrebujem ju na ďalšie úkony. Doteraz sa mi však nikto neozval.
2.) Povedali mi, že ma oni vyzvú, koľko mám zaplatiť a potom si môžem pre to prísť OSOBNE, lebo to MUSÍm vraj zaplatiť v ich kolkomate. Ja si na to budem asi musieť zobrať dovolenku, keďže pracujem prakticky identicky s otváracími hodinami KÚ. Dovolenku musím ohlásiť aspoň 1 deň vopred a aj tak je otázne, či ju dotanem. Už som bola zmierená so všetkým, dúfala som, že to bude rýchlejšie ako by mi to posielali poštou. Keď to toľko trvá (nič sa neurýchlilo) zaujíma ma aj to, či to nebolo možné poslať poštou (aj keď to teraz asi nie je nejdôležitejšie).
3.) Vzhľadom na výzvyuo zaplatenie poplatkov, žiadali odo mňa telefónne číslo. Keďže sama sebe nevolávam, a bolo to pre mňa nečakané, netuším, či som sa v čísle nepomýlila. Keďže to trvá tak dlho, kde sa môžem ozvať, či to už náhodou nie je hotové (iba sa ma možno nevedeli dovolať)? Čo urobia pracovníci KÚ ak sa nevedia dovolať občana?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Terminy, peniaze, telefónne číslo

Post by lukas »

1) primerane sa používajú postupy podľa zákona o správnom konaní - zákon č. 71/1967 Zb., kde sa hovorí o lehotách 30 dní, v zložitých prípadoch 60 dní.

2) v zákone o správnych poplatkoch sú vymenované spôsoby, ktorými možno vykonať úhradu a medzi ne patrí aj prevod z bankového účtu. Rovnocenne s ostatnými spôsobmi a úrad má vytvorené postupy na príjem a evidenciu takýchto platieb. Navyše môžu vydať platobný predpis, ktorý sa dá poslať emailom a Vy si ho môžete vytlačiť, načítať a zaplatiť v hociktorom kolkomate v SR, trebárs aj mimo stránkových hodín (ak nezamykajú priestory hneď s koncom stránkových hodín).

3) skúste zatelefonovať alebo napísať email na katastrálny odbor, povedzte že ste žiadali o kópiu listiny a chcete si overiť v akom stave to je a či ste uviedli správny telefonický kontakt na seba. To by malo stačiť dotyčnému pracovníkovi na to, aby Vám vedel dať kontakt na osobu, ktorá môže byť zodpovedná za vybavovanie Vašej žiadosti.
Každopádne keď sa s Vami nebudú vedieť spojiť telefonicky, mali by Vám poslať list, aby to mali formálne nejako vybavené.

Treba však počítať s tým, že osobný kontakt môže byť potrebný pri prevzatí listiny, najmä vtedy, ak v listine máte inú adresu, než je Vaša terajšia adresa.
EvaEva

Re: Terminy, peniaze, telefónne číslo

Post by EvaEva »

Veeeelmi pekne DAKUJEM za vycerpavajucu odpoved
Eva
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 162 guests