Overenie zrusenie BSM

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Overenie zrusenie BSM

Post by lukas »

111 wrote:dobrý den som po rozvode a v katastri máme rodinný dom zapísaný ako 1:2
čo to znamená máme majetok na polovicu alebo musime sa rozdelit BSM? a do kedy ?
Tak ako to píšete, máte nehnuteľnosť rozdelenú na polovicu, takže tot deliť nemusíte.
111

Re: Overenie zrusenie BSM

Post by 111 »

Dobrý den
Sme rozvedený a rodinný dom je napísaný 1:1 čo sa stane ak sa nevysporiadame do 3 rokou? Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Overenie zrusenie BSM

Post by lukas »

111 wrote:Dobrý den
Sme rozvedený a rodinný dom je napísaný 1:1 čo sa stane ak sa nevysporiadame do 3 rokou? Dakujem
Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedôjde k jeho vyporiadaniu dohodou alebo ak bezpodielové spoluvlastníctvo manželov nebolo na návrh podaný do troch rokov od jeho zániku vyporiadané rozhodnutím súdu, nastupuje zo zákona fikcia vyporiadania. Pričom bude platiť, že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké, takže výsledkom bude, že zo zákona budete vlastniť 1/2 a Váš ex-partner druhú polovicu.
111

Re: Overenie zrusenie BSM

Post by 111 »

Kamarátka mi povedala že ked máme napísanný rodinný dom 1:1 a nevysporiadam sa do 3 rokou a neskoršie by sme sa rozhodli rozdelit majetok že ja ako manželka by som musela dokazovat svoju polovičku že mi patrí a ked sme 1:2 tak to nemusím dokazovat
tana

Re: Overenie zrusenie BSM

Post by tana »

Dobry den, tyka sa ma podobny problem, kde po rozvode do 3 rokov sme z BSM aicky "ziskali podla zakona" podielove spoluvlastnictvo kedze sme to neriesili. Teraz potrebujeme prepisat majetky, no pravnik mi povedal, ze treba urobit najskor zapis na katastri, kde bude uvedene a zapisane, ze ide po podielove spoluvlastnictvo. prosim s akym tlacivom, alebo ziadostou sa mam obratit na kataster, aby to bolo zapisane 1/2 a tym padom bolo mozne dalej realizovat kupno-predajne, alebo darovacie zmluvy?
trillan

Re: Overenie zrusenie BSM

Post by trillan »

Dobrý deň.

Podajte písomnú žiadosť na príslušný odbor katastra, kde uvediete čo žiadate a priložte k tomu právoplatné rozhodnutie o rozvode staršie ako tri roky.

Dalo sa to urobiť aj priamo v zmluve, kde prílohou by bolo uvedené rozhodnutie.

Ak vám to Váš právnik nepovedal, zvážte či ho budete ďalej kontaktovať...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests