Cena pozemnku

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Patrik29

Cena pozemnku

Post by Patrik29 »

Dobrý deň,

vlastním pozemok (vinicu) vo viničnej oblasti, ktorý by som chcel rozšíriť ďalšou kúpou pozemku. Celá táto oblasť je neudržiavaná, zarastená a nikto o to nemá záujem, preto by som sa chcel opýtať ako mám zistiť cenu 1 m2 aby som nezaplatil nejakú predraženú čiastku. Za vaše rady vopred ďakujem :)
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Cena pozemnku

Post by lukas »

Kataster cenu pozemku nezverejňuje.
Prejdite si realitné servery, spýtajte sa majiteľov ďalších pozemkov v susedstve...
Patrik29

Re: Cena pozemnku

Post by Patrik29 »

Problém je v tom že veľa ľudí už ani nežije a dediči by radi porovnávali cenu s vinicami, ktoré sú udržiavané a pravidelne navštevované. V mojom prípade je to pravý opak, preto mám taký problém s určením správnej ceny.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Cena pozemnku

Post by lukas »

Patrik29 wrote:Problém je v tom že veľa ľudí už ani nežije a dediči by radi porovnávali cenu s vinicami, ktoré sú udržiavané a pravidelne navštevované. V mojom prípade je to pravý opak, preto mám taký problém s určením správnej ceny.
Kedze mame ako-tak trhovu ekonomiku, spravna cena bude taka, za ktoru oni budu ochotni predat a Vy ochotni kupit. Mozno este, ked spominate dedicov, v dedicskom rozhodnuti moze by napisana hodnota dedicstva. Ale to si musite vypytat od dedicov. Kataster Vam to ako cudzej osobe neda.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 139 guests