Vysporiadanie pozemkov

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Miki

Vysporiadanie pozemkov

Post by Miki »

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadmom vysporiadania pozemku. Akým spôsobom máme postupovať, keď chceme prepísať pozemok z pradeda na vnuka ak nepoznáme aktuálnych vlastníkov? Pozemok užívame skoro 20+ rokov, ku ktorému sa nikto z pozostalých nehlási okrem vnuka.

Ak by bol niekto ochotný mi pomôcť pošlem mu aj .pdf výpis z katastru, lebo ja sa v tom neviem vyznať.

Ďakujem.
trillan

Re: Vysporiadanie pozemkov

Post by trillan »

Dobrý deň.

Ak sa v tom nevyznáte, najlepšie z Vašej strany bude osloviť geodeta, ktorý Vám zameria pozemok podľa užívania a vyrieši Vám aj právny stav pod týmto pozemkom (budete vedieť, z akého pozemku musíte kupovať a akú výmeru - užívanie sa môže týkať aj viacerých pozemkov).

Ak je vlastníkom iba Váš pradedo tak prepis na vnuka urobíte nasledovne:
a; ak žije, vyhotovte kúpnu alebo darovaciu zmluvu a predložte ju zo všetkými náležitosťami na zápis do KN,
b; ak nežije, je potrebné vykonať najprv dedičské konanie alebo dodatočné dedičské konanie (aj nebol pozemok predmetom dedičstva už skôr). Ak nebude jediným vlastníkom po dedičstve iba vnuk, od všetkých dedičov to vnuk následne môže nadobudnúť kúpnou alebo darovacou zmluvou.

Toto platí všeobecne pre všetkých vlastníkov.

PS: Stačí tu uviesť číslo LV, obec a katastrálne územie a každý si vie LV pozrieť.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 147 guests