Strana 1 z 1

kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Posted: 18.5.2016, 13:47
autor Tomáš13
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na radu ako sa dá nejak jednoducho kúpiť pozemok ktorý má 361 vlastníkov a ich čiastky sú napr v takýchto veľkostiach: 19/17892... atď, pozemok má rozlohu 24 700 m2. Ďakujem.

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Posted: 19.5.2016, 5:50
autor lukas
Takisto, ako aj pozemok s malým počtom vlastníkov, len v zmluve necháte priestor na 361 podpisov. Tiež bude potrebné pamätať na to, že z takého množstva ľudí vždy niekto zomrie a bude potrebné riešiť s potomkami dedičské konanie. Len pozor na komplikovanejšie pravidlá pri predaji poľnohospodárskej pôdy a vo Vašom konkrétnom prípade môže ísť o spoločnú nehnuteľnosť, čo bude napísané na začiatku listu vlastníctva (urbár).

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Posted: 19.5.2016, 7:21
autor Tomáš13
Dobry den Lukas - dakujem za odpoved, aj som si myslel ze sa to bude dat len takto komplikovane :( tym padom je ta nehnutelnost asi nepredajna.. Skor som pri otazke mal na mysli ci v zakone nie je nejaka moznost ako to zjednodusit - napr kupit podiely tak aby som sa stal vacsinovym vlastnikom a potom sa to tusim da urobit tak ze ako vacsinovy vlastnik navrhnem tym mensinovym cenu a za tu to uz budu povinny odpredat...

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Posted: 19.5.2016, 19:20
autor lukas
Tomáš13 wrote:napr kupit podiely tak aby som sa stal vacsinovym vlastnikom a potom sa to tusim da urobit tak ze ako vacsinovy vlastnik navrhnem tym mensinovym cenu a za tu to uz budu povinny odpredat...
Ani takáto možnosť neexistuje. Najviac sa tomu blíži vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, ale tam to ide rozsudkom súdu a nie je to nič jednoduché.