plot

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
suseda

plot

Post by suseda »

Dobrý deň, bývam na dedine v dome s malinkým dvorom cca 5 árov. Sused si nasadil vedľa plota (asi 35 cm od plota) rad jabloní, my sme ich tak mali tiež, ale nakoľko sa o ne neviem starať (postreky a strihanie) tak sme ich vykopali a zasadila som tam tuje (trochu ďalej 0,6 m) a na staré pletivo, kým stromky vyrastú, som chcela dať tú tmavozelenú mechovinu, aby sa zamedzilo obhliadaniu z jednoho pozemka na druhý. Keď som to začala vešať, sused na mňa s "blakotom" vybehol, že som mu to mala povedať a že mi tú plachtu otrhá, aby som ju tam nedávala, lebo tem plot je jeho. Chcem sa spýtať či má v tomto pravdu, ak by ten plot bol skutočne jeho a potom či môžem ten jeho starý plot vykopať a urobiť vlastný, alebo mám postaviť vedľa starého pletiva stĺpiky s novým pletivom? Chcel aby som tam urobila betónový múr, ale na to ja peniaze nemám... Ďakujem za pomoc.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: plot

Post by lukas »

Toto nie je príliš otázka týkajúca sa katastra.
Porozprávajte sa s nim a skúste sa dohodnúť. Keď ten plot patrí jemu a vy nemáte prostriedky na nový plot, tak nie je moc vhodné dávať mu na plot veci, ktoré ho môžu (aj keď len jeho predstavách) poškodiť. Kto by potom platil nový plot?
Takisto jeho odstránenie, ak nezasahuje do Vášho pozemku alebo poškodením nepadá na Váš pozemok, musíte dohodnúť s nim.

Každopádne nič Vám nebráni zatĺcť na Váš pozemok pár palíc a medzi ne navešať čo len chcete.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 142 guests