Rozdelenie stavby a zrusenie podieloveho vlastnictva

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Laura

Rozdelenie stavby a zrusenie podieloveho vlastnictva

Post by Laura »

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci je mozne zrusit podielove vlastnictvo stavby, ktora nie je bytovym domom a rozdelit tuto budovu na casti s vylucnym vlastnictvom. Konkretne, ide o garazovy dom (podiely su samotne parkovacie miesta). Nazdavam sa, ze nie, nakolko taketo podiely by neboli samostatne (napr. spolocna prijazdova cesta). Viete mi poradit, ci by to predsa len bolo mozne? Dakujem.
trillan

Re: Rozdelenie stavby a zrusenie podieloveho vlastnictva

Post by trillan »

Dobrý deň.

Podiely nie sú samotne parkovacie miesta, len ich výmera zrejme zodpovedá ich časti.
Ako chcete rozdeliť jeden dom na dva???
Podiely na stavbe nemajú nič spoločné s pozemkami, ktoré tvoria prístup.

Na základe Vašej otázky sa jednoznačne nedá odpovedať, bolo by zrejme potrebné to vidieť, ako je to evidované v KN a zároveň ako to vyzerá v teréne. Zavolajte si geodeta alebo inú osobu, ktorá sa stým zaoberá a určite Vám v teréne dá na Vašu otázku odpoveď.
Laura

Re: Rozdelenie stavby a zrusenie podieloveho vlastnictva

Post by Laura »

Dakujem za odpoved. Nejde vsak o pozemok, ale iba o stavbu - garazovy dom. V nom sa nachadza niekolko desiatok parkovacich miest. Moja otazka je, ci existuje nejaky sposob, ktorym by sa dalo zapisat samostatne vlastnenie parkovacieho miesta na vlastnikov. Alebo je mozne len podielove spoluvlastnictvo (napr. 1/20).
trillan

Re: Rozdelenie stavby a zrusenie podieloveho vlastnictva

Post by trillan »

Asi len podielové, kataster by to nevedel zapísať ako samostatne stavby.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 146 guests