Strana 1 z 1

Prepis pozemku

Posted: 17.1.2017, 21:14
autor Sabína
Dobrý deň.
S partnerom sa chystáme stavať dom na pozemku, ktorý užíva vyše desať rokov jeho rodina. Problém je však ten, že na aktuálnom LV figuruje 11 osôb, z ktorých väčšina už nežije. Všetci žijúci sú ochotní svoj podiel postúpiť partnerovi, medzi nimi je aj jeho babka, ktorá má k dispozícii doklady o tom, že niektoré osoby, ktoré však ešte stále sú zapísané na LV (lebo v tej dobe to proste nikto nedal do poriadku) vyplatila, a tak má za to, že ich časti patria jej. Chceme dosiahnuť ten stav, že celý pozemok bude napísaný na partnera. Viete mi poradiť, ako postupovať v takejto situácii?
Za každú radu vopred ďakujem.

Re: Prepis pozemku

Posted: 18.1.2017, 19:15
autor lukas
S tými, čo žijú spíšte kúpne zmluvy.

Tých, čo nežijú, ale partnerova babka vie doložiť kúpu od nich, riešiť s ich dedičmi prostredníctvom notára osvedčením vyhlásenia o vydržaní. Následne odkúpiť alebo nechať si darovať od partnerovej babky.

V prípade tých, čo nežijú a neexistujú doklady, že by to partnerova babka nekúpila - vyhľadať dedičov, nechať ich to predediť a kúpiť resp. nechať si od nich darovať (ideálne pri kontaktovaní uzavriete so všetkými zmluvu o budúcej zmluve, aby od vás po skončení dedičského konania nezačali pýtať viac peňazí). Ak to nebude možné, riešiť s advokátom cestou súdu vysporiadaním podielového spoluvlastníctva.