Zmena typu pozemku

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Patrícia

Zmena typu pozemku

Post by Patrícia »

Dobrý deň,

Pred pol rokom som si kúpila od rodičov pozemok, ktorý je zapísaný ako ostatné plochy a nádvoria (myslím,že tak). To by nebol problém, problém nastal keď som pozemok dala premerať znovu geodetovi a ten zistil že časť môjho pozemku je cesta ktorú využíva obec na cestu v podstate je to síce len štrk a tak som sa obcou dohodla, nakoľko sú vlastníkom pozemku aj za mojím pozemkom, že si pozemky len zameníme to sa aj stalo. Prišla však situácia, že obec by chcela pozemok (za mojím pozemkom) predať ale už ako stavebný pozemok za síce najniźšiu sumu 5,02eur za m2. to by bolo v poriadku až to istej do veci tento pozemok priamo susedí s lesom a z druhej strany mojím pozemkom(cesta poriadna nie je ani k môjmu pozemku) na okolo je len les a pozemky súkromných vlastníkov. Chcem sa opýtať ako je možné,že sa plocha ktorá bola pred pár rokmi zapísaná ako ostatné je teraz ako stavebný pozemok navyše priamo susediaci s lesmi a samozrejme bez prístupu. Nastáva však ďalší problém ak si odkúpim pozemok nemôžem na ňom stavať nakoľko nie je 50m od lesa, ak ho neodkúpim obec sa o to starať nebude nakoľko nemajú k pozemku prístup. Budem rada ak mi poradíte, alebo vysvetlíte ako je to možné alebo opravíte. Ďakujem :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests