legalizovanie krádeže so súhlasom Katastra Pezinok

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
bez mena

legalizovanie krádeže so súhlasom Katastra Pezinok

Post by bez mena »

V roku 1970 som so svojim susedom odkúpil od pôvodného majitela cez MNV stavebný pozemok.Pohľadová šírka pozemku bola 16m u obidvoch parciel.Môj sused na odkupovanej parcele mal už postavený rodinný dom. Po zameraní parciel bolo zistené, že postavený dom môjho suseda stojí určitou časťou v susednom stavebnom pozemku .Aby nevznikali v budúcnosti problémy vtedajší okresný stavebný úrad urobil rozhodnutie a z môjho/susedného/ pozemku odobral v pohľade šírku 1m a prislučkoval k susedovi, aby sa dostal jeho dom na jeho pozemok. To prislučkovanie vytváralo trojuholník 1m šírka prepona cca 54m. celkom 26m2. Mal na to právo pretože v zmysle vtedy platných zákonov majiteľom stavebného pozenku bol štát a ten ho dával do trvalého užívania budúcemu stavebníkovi. Tiero merania boli stanovené z určitéhho pevného bodu z ktorého vyplívalo, že 16 m hraničnú čiaru tvorí predzahrádka susedovho domu. Susedovi teda mne po odobratí 1m zostala šírka 15m a tým pádom mal sused 17m.Napriek všetkým opatreniam susedov dom stále stojí nepatrnou časťou na mojom pozemku. Nigdy som stým nemal v minulosti a ani teraz žiaden problém. V minulom roku moji susedia zistili, že nemajú svoj dom zaevidovaný - zakreslený v katastri a začali konať. Všetko čo sa udialo ďalej bolo urobené bez mojho vedomia, bez toho aby ma katastrálny úrad na niečo upozornil. Pracovali na tom nezávisle na sebe niekoľký geodeti. Prvý zmenil pevný bod z merania v r.1970 a posunul ho smerom k môjmu pozemku o 1,0m . A môj sused bez hanby chce stále 17,0m. A Kataster čo na to.
trillan

Re: legalizovanie krádeže so súhlasom Katastra Pezinok

Post by trillan »

Dobrý deň.

Kataster na to jednoducho nič, nakoľko v tom čase to bola len evidencia nehnuteľností a o ničom nerozhodovala. Ak je to tak ako píšte, potom pochybil s najväčšou pravdepodobnosťou "stavebný úrad", ktorý síce zrejme vykonal nejaké činnosti ale nedal ich zaevidovať do vtedajšej evidencie nehnuteľností a to s príslušnými požadovanými náležitosťami (napr. GP a pod.).

Viem, že sa vám to nebude páčiť, ale určitu mieru zavinenia v tom majú aj všetci dotknutý vlastníci.

V tomto prípade /tak ako je to opísané/ jednoznačne obviňujete nesprávne osoby.

PS: pre všetkých: "prislučkovanie" vlastníctvo nikomu nedáva, len ukazuje, že v teréne je nejaká hranica (nie vlastnícka)...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests