podiel na LV bez vlastníka

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Kardoň

podiel na LV bez vlastníka

Post by Kardoň »

Na našom LV je cca 400 vlastníkov, na konci je doplnený údaj tzv. opravna doložka,, osoby, ktorá je mrtva od roko 1957. opravna doložka bola doplnená v roku 2014, pričom neprebehlo dodnes žiadné dedičské konanie. Pri niektorých vlastníkoch nar. r. 1885 je zapísaný minimálny podiel. Pri prvotných vlastníkoch by mal byť najvyšší podiel.
Pýtam sa , kto mohol za ňu podať opravnu doložku a z čoho sa doplnil jej podiel. Vychádza mi to tak, že na liste vlastníctva je určitý podiel , ktorí nie je zapísaný na vlastníka. Dá sa to prešetriť na katastri, bude mi to vyhovené ?
k.t.

Re: podiel na LV bez vlastníka

Post by k.t. »

K vašej otázke sa neviem vyjadriť, ale v našom prípade mame podobný problém.
Na jednom lV sú vlastníci, pri ktorých sa zapísali č.d. Tieto č.d. sú staré z obdobia 1905 - 1930. a prípisaný údaj je aj roep.
Na druhom LV sú vlastníci totožný, ale už nie sú zapísané č.d. ale osvedčenie o vyhlásení o vlastníctve.
Veľa vlastníkov protestovalo, že ak sa nedal zistiť podiel tak sa mal zapísať rovnaký podiel podľa vlastníkov zapísaných v PKV. V týchto dedičských konaniach sa neudáva spomínaná PKV a preto je špekulatívne, že sa zapísali podiely z obdobia kupovania pozemkov.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: podiel na LV bez vlastníka

Post by lukas »

Kardoň wrote: 2.7.2017, 12:53 Na našom LV je cca 400 vlastníkov, na konci je doplnený údaj tzv. opravna doložka,, osoby, ktorá je mrtva od roko 1957. opravna doložka bola doplnená v roku 2014, pričom neprebehlo dodnes žiadné dedičské konanie. Pri niektorých vlastníkoch nar. r. 1885 je zapísaný minimálny podiel. Pri prvotných vlastníkoch by mal byť najvyšší podiel.
Pýtam sa , kto mohol za ňu podať opravnu doložku a z čoho sa doplnil jej podiel. Vychádza mi to tak, že na liste vlastníctva je určitý podiel , ktorí nie je zapísaný na vlastníka. Dá sa to prešetriť na katastri, bude mi to vyhovené ?
Informáciu o listine, ktorou došlo k zmene, by ste mohli dostať. Samotnú listinu Vám však môžu odmietnuť ukázať, ak nedošlo k zmene z Vášho podielu.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests