Duplicitný zápis parciel v dvoch rozdielných PKV

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
tomás

Duplicitný zápis parciel v dvoch rozdielných PKV

Post by tomás »

Pekný deň, Na PKV sú vyznačené parcely, niektoré boli časom odpísané, ale je tam jedna zaujímavosť. Je tam vyznačená parcela , pri ktorej je údaj, že je zapísaná aj v inej PKV iného katastra. To isté je zaznamenané aj opačne. Prečo je táto parcela písaná na dvoch PKV? A prečo nebola odpísaná. Zaujímavé je, že vlastníci oboch PKV sú rozdielny. Aký to má vplyv na vlastníka parcely. Je bežné že jedna tá istá parcela sa zapísala na dve rôzne PKv a to ešte rôznych katastroch? Ďakujem za odpoveď, ak má niekto s tým skúsenosti nech sa podelí o informácie.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Duplicitný zápis parciel v dvoch rozdielných PKV

Post by lukas »

V jednom okrese som sa s tým stretol, išlo však o jediný mne známy prípad. Čo však býva pomerne často, bola PKV s pozemkom s odkazom, že vlastníci sú uvedení v PKV č XY v nejakom podiele, v PKV č. YX v inom podiele atď. - vplyv na vlastníkov nebol žiaden, len si bolo treba dať pozor pri zrátavaní podielov, než bol v danom katastrálnom území spracovaný ROEP a vlastníctvo prenesené do listov vlastníctva.
Tomás

Re: Duplicitný zápis parciel v dvoch rozdielných PKV

Post by Tomás »

Zdravím, Ako som správne pochopil, v jednom katastri bola tá istá parcela písaná na dvoch pKV?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Duplicitný zápis parciel v dvoch rozdielných PKV

Post by lukas »

Ano, v ramci jedneho katastra to byva casto. V ramci dvoch katastrov som to videl len raz.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 29 guests