odkúpenie pozemku od neznámeho vlastníka

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
zuzanas
Posts: 1
Joined: 1.6.2012, 5:10
Contact:

odkúpenie pozemku od neznámeho vlastníka

Post by zuzanas »

Dobrý deň, poprosím Vás poradiť mi ako postupovať, ak mám záujem o kúpu pozemku, ktorý má neznámych vlastníkov, t.z., že ho eviduje Správa pozemkového fondu.
Pozemok sa nachádza v intraviláne katastr. územia Studienka, okres Malacky, Bratislavský kraj, parcelač. 1701 o výmere 1046 m2,zastavané plochy a nádvoria, obkolesuje parcelu č. 1700, na ktorej stojí stavba: 4 bytová jednotka so súp.č.155.
Ďakujem .
Hubatá
Posts: 14
Joined: 26.5.2012, 5:30
Contact:

Re: odkúpenie pozemku od neznámeho vlastníka

Post by Hubatá »

Zrejme bude potrebné najprv urobiť dedičské konanie po všetkých vlastníkoch aby sa zistili žijúci dedičia......
hubata

Re: odkúpenie pozemku od neznámeho vlastníka

Post by hubata »

Poradíte mi aj na koho sa mám obrátiť?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: odkúpenie pozemku od neznámeho vlastníka

Post by lukas »

zuzanas wrote:Dobrý deň, poprosím Vás poradiť mi ako postupovať, ak mám záujem o kúpu pozemku, ktorý má neznámych vlastníkov, t.z., že ho eviduje Správa pozemkového fondu.
Pozemok sa nachádza v intraviláne katastr. územia Studienka, okres Malacky, Bratislavský kraj, parcelač. 1701 o výmere 1046 m2,zastavané plochy a nádvoria, obkolesuje parcelu č. 1700, na ktorej stojí stavba: 4 bytová jednotka so súp.č.155.
Ďakujem .
K parcele CKN 1701 nie sú evidované vlastnícke vzťahy. Tie sú evidované k EKN parcelám, ktoré sú v nej obsiahnuté, tj.:
EKN 4291/1 na LV 1991 a vlastníkom je obec Studienka
EKN 4296 na LV 1254 a vlastníkmi sú okrem troch nezistených vlastníkov spolu v menšinovom podiele 3/10 a ďalší známi vlastníci v podiele 7/10
4292/2 na LV 1666 a vlastníkmi je jeden nezistený vlastník v podiele 2/56 a väčšinu v podiele 54/56 majú známi vlastníci (v tom aj dvaja už zomretí).

Takže s obcou Studienka aj s tými ostatnými známymi vlastníkmi stačí spísať zmluvu. Pri tých dvoch mŕtvych stačí zistiť dedičov, nechať predediť si to a potom to od nich kúpiť.
V prípade tých dvoch nezistených buď zistíte dedičov, necháte ich to predediť a kúpite od nich alebo, keďže ide o pomerne malý podiel, tak vás to nejako trápiť nemusí.
Attachments
studienka-zuzanas.png
Sútlač CKN 1701 a EKN
(12.75 KiB) Not downloaded yet
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests