OSADENIE MOBILNÉHO DOMU DO ZÁHRADY V O.V.

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
MISELINKA

OSADENIE MOBILNÉHO DOMU DO ZÁHRADY V O.V.

Post by MISELINKA »

POPROSILA BY SOM NEJAKÉHO ODBORNÍKA A ZNALCA , ABY MI POMOHOL A HLAVNE PORADIL , CO VSETKO TREBA VYBAVIT , KED SI CHCEME DO ZÁHRADY V O.V. DAT PRIVIEZT Z ČIECH A OSADIT MOBILNÝ DOM ?? UŽ VOPRED VELMI PEKNE DAKUJEM !
Hubatá
Posts: 14
Joined: 26.5.2012, 5:30
Contact:

Re: OSADENIE MOBILNÉHO DOMU DO ZÁHRADY V O.V.

Post by Hubatá »

Ja mám tento istý problém: mám záhradu v OV, stačilo by mi ju oplotiť a dať si doviezť mobilný dom? A platiť dane budem obci len za záhradu ako doteraz? Reklamy pri kúpe mobilného domu uvádzajú že naň netreba stavebné povolenie. Ako je to potom so zavedením elektriky, vody, so žumpou ........no neviem ....
MIŠELINKA

Re: OSADENIE MOBILNÉHO DOMU DO ZÁHRADY V O.V.

Post by MIŠELINKA »

začali sme so synom o tejto možnosti osadenia mobilného domu do záhrady uvažovat . ale ked som začala čítat , že ako tažko sa to tu na SLOVENSKU všetko vybavuje , tak veru neviem--neviem !! všetko ohladne mobilhausov si nájdete na českých stranách---www.mobilhaus.eu , www.mobilné domy.sk ---sú tam fotografie mobilhausov na predaj , nájdete si tam aj rozne dobré rady pri vybavovaní na úradoch pri osadení do záhrady , hlavne neverte tomu , že mobilný dom sa nemusí na SLOVENSKU prihlasovat !!!! ale musí , už ma poučili , že ked ho chcem mat napojený , tak musím mat v záhrade vybudovanú žumpu, zavedenú elejtrinu , studnu , alebo mestský vodovod a najdoležitejšie je povolenie stavebného úradu , či sa tam može dom osadit !!! v ČECHÁCH sa stalo , že si najprv kúpili Mobilhaus a ked si začali vybavovat po úradoch jeho osadenie do svojej záhrady tak im to nepovolili a majú velké problémi, čo s domom !!! najprv si všetko preštudujte a pozistujte na úradoch a až potom si mobilák lahko kúpite ---je ich fúra a sú krásne !!!! ja som už tolko o mobilákoch prečítala , že je v tom velmi vela nejasností a velkolepá reklama , že netreba povolenie je len jedna velká mydlová bublina , ktorá vám splasne hned vtedy, len čo začnete vybavovat po úradoch a poviete slovo ---MOBILNÝ DOM !!! navrhujem , aby sa založila téma ----MOBILNÉ DOMY, MOBILHAUSY NA SLOVENSKU A PRÁVNICKE RADY NA ICH OSADENIA NA POZEMKY .
letkovský ladislav

Re: OSADENIE MOBILNÉHO DOMU DO ZÁHRADY V O.V.

Post by letkovský ladislav »

Mám mobilmý dom na záhradke, plne funkčný, napojený na elektriku vodu aj na žumpu. Daň platím obci iba za pozemokú/ zahradka/. plus odpad. Nič via a nič menej. S týmto riešerním som veľmi spokojný.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests