dedičstvo po manželovy

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
miselinka

dedičstvo po manželovy

Post by miselinka »

PROSÍM niekoho šikovného aby mi poradil--už vopred velmi pekne dakujem !!! manžel pochádzal z 9 súrodencov . MANŽELOV otec zomrel v roku 2002 , ako ženatý otec 9 dospelých synov . NENECHAL PO SEBE ZIADEN ZÁVET A ANI LISTINY PO VYDEDENÍ .AKO dedicia po nom prichádzali do úvahy pozostalá manželka a 9 žijúcich detí . DEDIČSTVO prijali a v rámci dedičskej dohody dediči súčasne zriadili VECNÉ BREMENO v prospech pozostalej manželky a jej 2 dospelých synov , ktorí žili s nou v rodinnom dome , vo forme práva doživotného bývania a užívania nehnutelnosti . dediči sa dohodli , že v prospech oprávnených osob sa zriaduje DOŽIVOTNÉ PRÁVO BÝVANIA a užívania celého rodinného domu s príslušenstvom ! VECNÉ BREMENO ZANIKNE AŽ SMRTOU OPRÁVNENÝCH OSOB, POKIAL SA DEDIČIA NESKOR MEDZI SEBOU INAK NEDOHODNÚ !!! PRÁVO DOŽIVOTNÉHO BÝVANIA PRE MATKU A 2 BRATOV DEDIČIA ZRIADILI BEZODPLATNE !!!!!! V dedičstve sa jednalo aj o vela polnohospodárskych pozemkov, lúky . les a pár hektárov rolí . TIETO všetky pozemky nadobudla manželka nebohého s tým , že namiesto vyplatenia podielov v prospech spoludedičov ---9 detí, sa zriaduje vecné bremeno k vyššie uvedeným pozemkom BEZODPLATNE a to vo forme -PRÁVA DOŽIVOTNÉHO UŽÍVANIA !!!!!!! takto prebehlo dedičstvo po manželovom otcovy 10) 2002 v GALANTE . manželova matka zomrela tento rok 2) 2012 a 9. MARCA náhle zomrel v práci na zastavenie srdiečka aj moj manžel . bola to velká rana pre všetkých , lebo manžel bol zdravý a na nič sa nikdy v živote neliečil . po pohrebe nám začala krutá realita ---o 3 mesiace nastalo prejednanie dedičstva po manželovy manžel nemal doma žiadne listy o dedičstve po rodičoch a tak sme žiadali od jeho súrodencov , aby nám teto dokumenty vydali pre notárku !!! velmi tažko sme sa dostali k listinám a hned nám aj bolo povedané , že nedostaneme nič, lebo celé dedičstvo má vraj hodnotu 1 eu a nic nedostaneme !!!!dom mali pred 10 rokmi hodnotený na 450 000 korún a polia a pozemky na 500 000 korún . notárka nás tlačí aby sme priniesli ocenenie domu a pozemkov , márne jej vysvetlujem , že nic nezdedíme a za nic nebudem hádam platit !!!! teraz sa nám dostala do rúk zmluva o---ZÁNIKU VECNÉHO BREMENA--, ktorá bola uzatvorená dna - 24. 1. 2007 , MEDZI MATKOU MANŽELA , AKO POVINNÁ Z VECNÉHO BREMENA A JEJ 9 DETÍ , AKO OPRÁVNENÝ Z VECNÉHO BREMENA .POVINNÁ z V.B. a OPRÁVNENÍ z V.B. sa dohodli , na zrušení časti vecného bremena , súhlasia so zánikom V.B. bezodplatného práva doživotného užívania nehnutelnosti v ich prospech , týkajúce sa parcely ůůůů orná poda o výmere --6377 metrov !!!!!! VECNÉ BREMENO BOLO ZRIADENÉ BEZODPLATNE A PRETO SA ZRUŠUJE BEZ ODPLATY !!!!!!neviem čo to znamená , či tú podu už predali , alebo ako nkladajú so zdedenými pozemkami !!!V.B. zriadené v prospech oprávnených z V.B. v ostatnej časti ---ostatné pozemky zostáva zachované . k dedičstvu po zomrelej som ako dedička po mojom mrtvom manželovy nebila vobec prizvaná . vyzerá to tak , že notárka mi dá zaplatit aj to, čo možno v živote ani nedostanem - dedičstvo po manželovi !!!poradte mi tak po sedliacky , či mám na niečo nárok a či vobec aj niečo zdedíme , ale je to velmi čudné , že polnohospodárska poda v tejto dobe má hodnotu len 1 eu !!!! dakujem za všetky dobré rady !!!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 139 guests