vytýčenie pozemku

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Majka

vytýčenie pozemku

Post by Majka »

Dobrý deň,

potrebujem poradiť. Chcem dať vytyčiť hranicu pozemku. Podľa mojich informácii musia byť prítomní aj majitelia/vlastníci susediacich pozemkov. Keďže na niektorých pozemkoch je viac spoluvlastníkov, predpokladám, že nie všetci sa budú môcť dostaviť v daný deň. Postačí ak budem mať od nich len písomny súhlas. Vopred ďakujem za odpovede.
trillan

Re: vytýčenie pozemku

Post by trillan »

Zdravím.

Tento problém by mal za Vás vyriešiť geodet, ktorý by mal poslať úradným spôsobom oznámenie o vykonávaní vytyčovaní pozemku. V prípade, ak a niekto nedostaví (alebo nesplnomocní na to inú osobu) a bola mu doručená takáto pozvánka, berie sa že súhlasil s vytýčením pozemku.

Inými slovami nie súhlas s vytýčením (keďže ani nevedia kde to geodet vytýči), ale skôr nechať sa zastupovať.

V každom prípade však platí, že vytýčením vlastnícke práva nikomu nevznikajú, nezanikajú a ani sa nemenia, t.j. platí stále to čo je evidované na katastri.
marcela 250@azet,sk

Re: vytýčenie pozemku

Post by marcela 250@azet,sk »

Dobry den ja mam taky isti problem so svagrom mam darovacu zmluvu na pozemok ale on si pozemok vydlazdil bez mojo vedomia a este mi rozbyjaju obrubniky na bocnej strane domu aby im otekala voda po dazdy kumne co mam snimi robyt mam dat trestne oznamenie a este dala som vymerat a vyticit pozemok on mi to vytiahol poradte mi co robyt dakujem
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests