katastrálna mapa

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
miro75

katastrálna mapa

Post by miro75 »

Ako často sa aktualizuje katastrálna mapa?Mám stále na pozemku zakreslené objekty,ktoré tam už 5 rokov nie sú.Bola oficiálne podaná žiadosť o ich odstránenie,a bolo mi kladne vyhovené-odsúhlasené obecným úradom.Bolo to oznámenie o odstránení stavby.Naopak,nie je v mape novostavba,hoci od kolaudácie prešli 4 roky. Ďakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: katastrálna mapa

Post by lukas »

malo by to byť týždňových intervaloch. Pokiaľ to bolo podané aj na katastri, tak to malo byť už dávno aktuálne.
miro75

Re: katastrálna mapa

Post by miro75 »

Týždňový interval???Čakal som odpoveď typu...90dní v tom najlepšom prípade,až 12 mesiacov.Ale ďakujem Lukas.
Guest

Re: katastrálna mapa

Post by Guest »

asi váš prípad nebol evidovaný na katastri
dda

Re: katastrálna mapa

Post by dda »

Dobry den,
chcela by som sa spytat, ako by som sa dostala k blizsej informacii, ked kupujeme nehnutelnost ale povodny majitel mal podat novy geometricky plan do katastra a ja kazdy den pozeram kataster portal a zmeny tam nevidim. Je mozne niekde blizsie zistit v akom stave sa moze nachadzat ziadost o zapisanie GP?
Dakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: katastrálna mapa

Post by lukas »

dda wrote:Dobry den,
chcela by som sa spytat, ako by som sa dostala k blizsej informacii, ked kupujeme nehnutelnost ale povodny majitel mal podat novy geometricky plan do katastra a ja kazdy den pozeram kataster portal a zmeny tam nevidim. Je mozne niekde blizsie zistit v akom stave sa moze nachadzat ziadost o zapisanie GP?
Dakujem.
Ak nedochádza k zmene vlastníctva, iba sa menia hranice, tak v podstate žiadne stavy nie sú. Donesiete plán na kataster, hneď sa vyznačí plomba a pridelí sa niekomu na zápis a už len čaká v kôpke spolu s inými podobnými listinami...
Pokiaľ poznáte značku, pod ktorou bol prijatý na kataster (bude začínať písmenom R alebo Z číslo/rok), tak na katasterportáli je vľavo menu Katastrálne konanie a pod ním Informácie. Avšak takmer určite tam bude napísané "vklad/zápis povolený", čo znamená, že čaká v tej kôpke.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests