Cesta v zahr. osadách je treba tiež zaknihov+zahrada k tomu

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Marie

Cesta v zahr. osadách je treba tiež zaknihov+zahrada k tomu

Post by Marie »

Prosím poraďte, či je možné pridať dodatok -časť cesty k už zaevidovaným parcelám tohto roku v zahrádk. osadě. Aby sme nemuseli znovu platiť za zaknihovanie,nakoľko ma Vaši pracovníci zle informovali. Bolo mi povedané, že cesty v zahr. osadách ostávajú pozemkovému fondu. Preto sme to tam nedali , ale stále tam zostáva pôvodny uživateľ. Ďakujem.
trillan

Re: Cesta v zahr. osadách je treba tiež zaknihov+zahrada k t

Post by trillan »

Dobrý deň,

v prípade, že už zmluva na základe ktorej došlo k prevodu zahradiek, t.j. už bol vykonaný vklad do KN a bolo vydané rozhodnutie nie je možné doplniť takúto listinu. Taktiež platí zásada, že to čo je predmetom návrhu na vklad, to by malo byť aj predmetom samotného prevodu (samotne doloženie počas konania by už nemalo byť, avšak je vždy možnosť takéto skutočnosti konzultovať priamo s osobou, ktora ma vklad pridelený). V prípade, že listina ešte nebola podaná na vklad do KN, môžu si účastníci konania vyhotoviť novú zmluvu, kde bude doplnená aj cesta, resp. môžu vyhotoviť dodatok, ktorý bude tvoriť neoddelliteľnú súčasť zmluvy, samozrejme je potrebné doplniť aj návrh na vklad.
trillan

Re: Cesta v zahr. osadách je treba tiež zaknihov+zahrada k t

Post by trillan »

Ešte by som doplnil, že by ste si mali zisti, či už mate dohodu s SPF (alebo iným vlastníkom), že vám naozaj tie cesty na vás aj prevedie. Taktiež z vašej otázky tiež nie zrejme, či osoba s ktorou ste jednali je vlastník alebo len "pôvodny" užívateľ, ktorý nemusí byť aj skutočným vlastníkom.
Marie

Re: Cesta v zahr. osadách je treba tiež zaknihov+zahrada k t

Post by Marie »

Ďakujem za odpoveď. Nemám problém z vlastníkom, ale sa mi jedná o to, že musím znovu zaplatiť ten poplatek 66,- za vklad do KN?
Pritom to nebola moja chyba, ako je písané už v predošlej správe.
trillan

Re: Cesta v zahr. osadách je treba tiež zaknihov+zahrada k t

Post by trillan »

Tak potom ma jedine napadá, že dať to zaplatiť osobe (ak jej to viete aj preukázať), kvôli ktorej to nebolo uvedené v predchadzajúcej zmluve.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests