parcela pod stavbou bývalého JRD

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
glosa@centrum.sk

parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by glosa@centrum.sk »

Prosím, kde sa mám obrátiť (u koho začať, čo urobiť ako prvé ) v súvislosti s vysporiadaním pozemkov pod budovami a cestou bývalého JRD ? Vďaka
trillan

Re: parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by trillan »

Dobrý deň,

postup je taký istý ako pri vysporiadavaní akejkoľvek iného pozemku, najpr zistíte vlastníka pozemkov (list vlastníctva, pozemková kniha, iný verejný operát evidovaný v KN), ktoré sú predmetom vašeho záujmu a potom ich oslovite a následne prevediete na seba kúpnou zmluvou. V prípade, že neviete určiť aké pozemky sa nachádzajú vo vašom zaujmovou území, odporúčam dať si vyhotoviť geometrický plán, kde bude vyhotovená grafická a písomna identifikácia parciel. Ak sa jedná o zaniknuté právnicke osoby, treba osloviť ich právnych nástupcov a odkúpiť od týchto osôb. V špecialnych prípadoch ak to nie je možné vykonať inak je možné ešte využiť inštút vydržania. Ak nie ste si úplne istý samotným postupom, odporúčam sa obrátiť na osobu, ktorá ma potrebné skúsenosti.
Mariana

Re: parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by Mariana »

Prepáčte, zle som sa vyjadrila. Ja som vlastník pozemkov, ale cudzí podnikateľ na nich neoprávnene podniká bez nájomnej zmluvy. Je nás viacej a nemôžme s tým pohnúť.
To mám riešiť právnou cestou a platiť ťažké euráky za to, že pozemky si užívá niekto druhý. Štát má iné páky na takýchto ftáčikov!
trillan

Re: parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by trillan »

Ak podnikateľ nemá žiadny podiel ani na jednom pozemku, resp. na pozemkoch ktoré sú predmetom záujmu, dal by som si ako vlastník tieto pozemky vytýciť, ohradil a vynačil, že sa jedná o súkromný pozemok a následne by som dal písomnu výzvu na vypratanie z pozemku, resp. navrhol nejaké dohody. V prípade, že ani to by nepomohlo prizval by som ešte aj políciu (nech spravia zápisnicu), príp. podal trestné oznámenie za neoprávnený vstup na pozemok a neoprávnene obohacovanie. Ak nepomôžu ani tieto kroky, tak potom Vám zostane už len asi riešenie súdnou cestou.

Dajte si pozor, aby nemala osoba s niekym dohodu, napr. z SPF ako správcou za nezánmych vlastníkov, treba to riešiť komplexne zo všetkými vlastníkmi.
FERO

Re: parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by FERO »

Ale , čo ak podnikateľ má na pozemkoch budovy zapísané na svoje meno v LV a ja mám pozemky pod týmito budovami a nie v celosti. Podiel tam má aj on, resp . NZ s inými spoluvlastníkmi.
trillan

Re: parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by trillan »

Tak potom je to odosť komplikovanejšie, takýchto prípadov je veľmi veľa, napr. záhradkari. Vždy je najlepšia dohoda. Vo vašom prípade by som možno zvolil možnosť dať si súdobne vyčleniť svoj podiel niekde mimo stavieb (vysporiadanie podielového vlastníctva), zrejme bez právnika to bude ťažke...
martin999

Re: parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by martin999 »

chcem sa opýtať zakladateľa temy, ako dopadol nakolko mam rovnaky problem...dakuejm
dirtstarling
Posts: 1
Joined: 18.12.2023, 12:07
Contact:

Re: parcela pod stavbou bývalého JRD

Post by dirtstarling »

Tvoje písanie je veľmi nápadité. S nadšením si prečítam všetky články, na ktoré ste pridali odkazy. Vysoká päťka! dinosaur game
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests