Spôsob prideľovania súpisného čísla stavby

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Majlo

Spôsob prideľovania súpisného čísla stavby

Post by Majlo »

Zdravím,
zaujímalo by ma akým spôsobom sa prideľujú súpisné čísla novým stavbám v prípade ak sú postavené na rovnakej parcele ako stála stará stavba. Uvediem príklad, v roku 1980 stál v obci drevený obytný dom so súpisným číslom 4. Následne bol asanovaný a na tom istom mieste bol postavený nový murovaný dom. Murovaný dom dostane nové súpisné číslo v rámci číslovania alebo mu bude pridelené to isté súpisné číslo ako mala predchádzajúca stavba?. Ide mi o súpisné číslo, nie o orientačné číslo. Ďakujem za odpoveď.
trillan

Re: Spôsob prideľovania súpisného čísla stavby

Post by trillan »

Dobrý deň.

Toto je skôr otázka na príslušny stavebný úrad a v princípe zrejme platí, že ako kde (stretol som sa s oboma možnosťami, myslím že logicky sa nedá vylúčiť ani jedna možnosť). Tám dostanete jednoznačnú odpoveď.
V princípe by ale malo platiť, že najprv by ste mali požiadať o asanáciu stavby a zrušeniu evidovania stavby na LV - čiže pôvodné súpisne číslo by malo zaniknúť. Keď sa postaví nová stavba (na základe nového stavebného povolenia), vykonáte kolaudáciu a požiadate o pridelenie nového súpisného čísla a je len na stavebnom úrade, aké číslo Vám pridelí (môžete požiadať aj o pridelenie pôvodného čísla, ak ešte v tom čase nebolo už niekomu pridelené).

Otázkou je, či to vôbec má nejaký význam, nakoľko v určitých časových intervaloch (zase, ako kde a ako často...) dochádza k prečíslovaniu súp. č. celej obce, alebo časti obce a tam je už v podstate táto otázka potom bezpredmetná...

Skôr by som upozornil na to, že veľa ľudí stavia tak, že svojvoľne zbúra staru stavbu a na rovnakých základoch postaví novú stavbu a tvári sa, že sa stale jedná o tú istu stavbu. Netreba si mýliť asanovanie a novú stavbu s prerábanim, modernizáciou, dostavbou, prestavbou a pod. pôvodnej stavby.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests