exekucia na dedicstvo

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
iveta

exekucia na dedicstvo

Post by iveta »

dobry den, zijem dlhodobo v zahranici a v maji som mala ded. konanie po mojej mame, ako jedina dedicka som sa nemohla dostavit a tak som napisala splnomocnenie na tetu. dedicstvo som prijala a potvrdilo sa mi.
dostala som do ruk aj osvedcenie o dedicstve, v ktorom na konci pise : "na zaklade tohto osvedcenia po nadobudnuti jeho ucinnosti vykona sprava katastra zapis vlastnictva do katastra nehnutelnosti."
chcem sa vas spytat, kedy nadobudne toto osvedcenie jeho ucinnost?
mozno je dolezite, ze som este nezaplatila sudny poplatok okresnemu sudu?
jedna sa mi o to, ze mi prisla exekucia zo zdravotnej poistovne vo vyske 700 eur a mam strach na co vsetko mi exekutor moze siahnut..moze mi siahnut na dedicstvo v takomto pripade? je uz dedicstvo prepisane na moje meno, alebo este nie?
velmi pekne vam dakujem za vas cas.
trillan

Re: exekucia na dedicstvo

Post by trillan »

Dobrý deň.

Osvedčenie o dedičstve bude právoplatné, keď to vyznačí príslušný súd, t.j. keď v zákonom uvedenej lehote sa nikto neodvolá a ani nepodá žiadnu námietku (viď poučenie na konci listiny). Dňom vyznačenia právoplatnostio nadobúdate nehnuteľnosti v zmysle dedičského konania (nie dňom zápisu do katastra).

Následne po vyznačení právoplatnosti príslušný okresný súd, zašle na príslušný okresný úrad, odbor katastra (bývala správa katastra do 1.10.2013) takúto listinu na zápis do katastra.

V prípade, že aj Vy chcete mať doma listinu, na ktorej bude vyznačená právoplatnosť, môžete o takéto vyznačenie požiadať na príslušnom súde (je to spoplatnené).

PS: odpoveď na Vašu otázku je teda, že ak je dedičského konanie ukončené, exekútor ma právo siahnuť aj na takýto majetok. Či je ukončené, na to sa opýtajte priamo na súde, resp. u prideleného notára alebo Vašej tety.
iveta

Re: exekucia na dedicstvo

Post by iveta »

dakujem vam velmi pekne, velmi ste mi pomohli.
willy666
Posts: 2
Joined: 2.6.2023, 8:49
Contact:

Re: exekucia na dedicstvo

Post by willy666 »

Good night from Toronto, it's my second day with my Alice, I had a great night, fingers crossed, I want to tell you my warmth. And then thanks to this life size sex doll for spending the days of being in love with me, the days of starting life with me.
How can a fast-paced person expect a sudden change in the interplay of the physical and psychological aspects of love? I choose to buy an adult doll.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests