predaj spoluvlastnických podielov

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
kaja

predaj spoluvlastnických podielov

Post by kaja »

Dobrý deň,spoluvlastním vetšinový podiel na liste vlastnictva kde stoji rod.dom a na liste vlast. pozemku na ktorom ten dom stoji.Pretože o to nikto nestaral,ja aj ked som mal snahu to udržovať nemal som tam pristup pretože jeden so spoluvlastnikov tam 2 roky byval a potom to ešte využival až do dnešnej doby.Je to neudržovane čo svojim sposobom mierne povedane-zdevastované.Za svoj podiel požaduju určitu sumu,bez ohladu to v jakom stave to je.Moj návrh ,aby sa to trochu dalo do poriadku zamietli,aby som to urobil sam.Pýtam sa, mam nárok požadovat z celkovej časti realnej ceny, i trebars len symbolicku čásť za dom,ktorý zamerne nechali schátrat,aby mu teraz pri predaji prisudili nulovu hodnotu ,nakolko z domu vlastnim osem dvanastin a z pozemku dve šestiny.Pritom moralne su daleko pod nulou ,ale o tom hovoriť nechcem.Ďakujem aspoň za nazor.
trillan

Re: predaj spoluvlastnických podielov

Post by trillan »

Dobrý deň.

Nárok k nehnuteľností ma každý, kto je podielovým spoluvlastníkom. Vždy je najlepšia dohoda. Skúste sa dohodnúť tak, že dáte urobiť znalcký posudok a podľa toho vyplatiť podielníkov. (Ak sa neviete dohodnúť, tak požiadajte súd o určenie vlastnívkych práv na vás z dôvodu, že žiadny z ostatných vlastníkov sa o nehnuteľnosť nestará a nech Vám súd urči aj adekvátnu náhradu, ktorú následne vyplatite jednotlivým vlastníkom).
Niekedy je riešenie aj nechať schátrať stavbu (aj tak je ako píšete v dezolatnom stave) a dať ju asanovať (výmaz stavby na LV - nikto nedostane nič za stavbu) a na pozemku si postaviť novú stavbu sám. S pozemkom tu bude asi už horšie, tam by ste ho museli od podielnikov asi vykúpiť.
trillan

Re: predaj spoluvlastnických podielov

Post by trillan »

PS: V žiadnom prípade Vám neodporúčam robiť akekoľvek investície (možno len absolútne nevyhnutné) nakoľko sám sebe poškodite, resp. ak ich už aj spravite tak aby ste mali doklad ako to vyzeralo predtým a potom (príp. aj svedkov) a samozrejmosťou je aby ste vedeli zdokladovať všetky náklady, práce a pod...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests