kúpna zmluva

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Janinka

kúpna zmluva

Post by Janinka »

Bežne sa v Kúpnej zmluve používal pojem Správa katastra. Teraz, keď sa Správa katastra stala Katastrálnym odborom Okresného úradu, je nutné aplikovať tento nový názov v Zmluve? Napr.: "predávajúci je vlastníkom nehnuteľnosti zapísaných v katastri nehnuteľnosti vedenom Katastrálnym odborom Okresného úrady XY"? Ďakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: kúpna zmluva

Post by lukas »

Keďže správy katastra už neexistujú, tak by sa mal používať nový názov.
trillan

Re: kúpna zmluva

Post by trillan »

Len by som doplnil, už som sa stretol aj s tým, že to bol dôvod na prerušenie, resp. aj na príp. zastavenie konania.
Janinka

Re: kúpna zmluva

Post by Janinka »

Ďakujem za odpoveď. Prosím ešte o jednu odpoveď. Chceme s manželom do BSM odkúpiť podiely mojich súrodencov z rodičovského domu. Mám pripravené Kúpne zmluvy na každého zvlášť, sú identické, líšia sa iba výškou podielu (po jednom súrodencovi, ktorý umrel, boli dediči jeho deti). Chystáme sa ich postupne navštíviť a nechať ich podpísať Kúpne zmluvy. Zároveň s podpisom Kúpnej zmluvy budeme s nimi podpisovať Návrh na vklad. Musí byť tento návrh na vklad spísaný s každým zvlášť, alebo ho je možné spísať centrálne? Ovplyvní to výšku poplatkov za vklad? Veľmi pekne ďakujem.
trillan

Re: kúpna zmluva

Post by trillan »

Ku každej zmluve treba priložiť samostatný návrh na vklad a platí sa aj zvlasť saprávny poplatok.

Ak chcete ušetriť, kupujte to v jednej zmluve, príp. priložte aj tzv. zamýšlaný návrh na vklad (bližšie info tu: https://www.katasterportal.sk/kapor/new ... dAction.do ).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests